Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lónevek az irodalomban? Hol...

AM33 kérdése:

Lónevek az irodalomban? Hol találok olyan listát, ahol kigyűjtik a regényekben, novellákban szereplő híres lovak neveit?

Figyelt kérdés
Híres kutyákról már találtam listát, azért reménykedem, hátha lovakról is van!:)
2011. okt. 12. 07:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Angol Wikipédián találtam ezt a listát:


[link]

2011. okt. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mirza- valamelyik versben, vagy novellában volt
2011. okt. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az angol Wikipedia-listával kapcsolatban kérdeznék. Ezt én is megtaláltam, nagy volt az örömöm, mindaddig, amíg egy-egy regényben keresgéltem a lóneveket. Vagyis nem tudom, hogyan fordították le az eredeti megadott angol neveket magyarra. Nincs időm végigolvasni a regényeket, csupán a lovakkal kapcsolatos részek érdekelnek a könyvekben.
2011. okt. 13. 07:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos magyar listát nem találtam. Viszont azt tudom, hogy az Állatfarm ló karaktereinek néhol egészen másként fordították a nevét. Boxer például magyarul Bandi, Clover pedig Rózsi. De Benjamin, a csacsi, maradt Benjámin és Mollie, a fiatal "kockacukorevő" kanca is maradt Mollie.
2011. okt. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan jó kis fabulamese az az Állatfarm. Mikor Bandit elviszi az enyvgyár... :'(
2013. márc. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!