Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Arab telivérrel western lovaglás?

Arab telivérrel western lovaglás?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
simán;)
2011. okt. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Arabbal lehet, az angol telivér az, akivel nem ajánlanék komolyabb western versenyzést, mert azoknak minden bajuk van a lábukkal. De az arab lovak lábszerkezete általában nem olyan rossz.
2011. okt. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
ezt komolyan kérdezted?:D én már reiningező angol telivért is láttam, én megis lepődtem milyen eredményt ért el:) Nyugodtan:)
2011. okt. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem. :DD

Ismerősöm ajánlotta ,hogy inkább arabot vegyünk ha western lovagolnék.

2011. okt. 12. 17:57
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Szoktak arabot használni westernre.


[link]

2011. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

"Arabbal lehet, az angol telivér az, akivel nem ajánlanék komolyabb western versenyzést, mert azoknak minden bajuk van a lábukkal."


Nem feltétlenül. A galoppos angol telivéreknek azért megy tönkre a lábuk mert korán munkára fogják és nagyon nagy erőhatás éri a patáját vágta közben.

ismerősömnek van 18 éves telivérje és semmi baja nincs..


Kérdezőnek: igen simán lehet minden fajta alkalmas rá

2011. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Igen, minden fajta alkalmas rá, de én mondjuk angol telivért mégsem ajánlanám. Valahogy nem épp illik rá a western nyereg, és a telivérek kecsesek, elegánsak, és rettentően gyorsak. Ha vigyáznak rájuk, nem erőltetik túl őket, akkor nincs velük semmi baj. Kicsit kényesek, és néha bekattannak. Tévesen azt mondják a fajtáról, hogy idegbeteg (mellesleg az arabról is), de ezek a lovak a versenyekre lettek úgymond "kitalálva". Ők menni szeretnek, és a versenyekhez kell a robbanékonyság, a menni akarás, a győzni akarás. Azt hiszem ezt el kell nekik nézni, ha már a gyorsaságra lettek kitenyésztve.

Az arab lovak viszont szívósabbak, tüzesebbek, szintén szeretnek menni, és nem is keveset. Sok mozgást igényelnek, többet, mint egy félvér. Ha egészséges, és jó kondija van, akkor nehezen fogod lefárasztani. Persze most itt nem lehet általánosítani, mert ez egyed függő, és nem fajta, de tény és való, hogy ezek a lovat arra lettek kitenyésztve, hogy jól bírják a forróságot, kitartóak legyenek, és tüzesek.

2011. okt. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönööm :)
2011. okt. 13. 17:42
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Az egyenesen küldd meg, aztán kerüld meg vele a hordót. Rögtön tapasztalni fogod, hogy mennyire alkamas a western lovaglásra! Attól,hogy western nyerget tesznek a lóra, még nem lesz western ló!A nyereggel együtt cseréld ki az idegrendszerét is!Végy vissza a pörgéséből és máris alkalmas a western lovaglásra, ha mindezt meg tudod tenni!
2011. nov. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A pályán pörög, és rendesen is dolgozik. :)

Ügyes lovak az arab telivérek nagyon. ;))

2011. dec. 2. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!