Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik stílus jobb? angol...

Melyik stílus jobb? angol vagy western? Miért?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Egyik sem jobb. Tök más.

És tök másra is való.

2011. okt. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Nekem a western sokkal jobban bejön.
2011. okt. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Hát, milyen szempontból "jobb"? Amúgy én a westernt szeretem jobban, de mindenkinek mások az igényei... Összességében a western jobban kíméli általában (általában! de sajnos sokan nem hogy másodlagossá tennék a zabla használatát, de még feszítőzablát alkalmaznak, stb. - persze ők nem versenyszerűen csinálják, mindegy is) a lovakat, mint a galopp, ügető, vagy díjlovaglás. De ez is eléggé változó, mert a western például eléggé igénybe veszi a lovak lábát. (Ugyanakkor a western lovak, pl. quarter horse és appaloosa lábszerkezete éppen megfelel erre a sportra, így nekik nem okoz ez gondot.)
2011. okt. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

magyarlovaglás!

szégyen hogy ezt nem írtad bele!

amúgy a patracos csikós tetszik legjobban.

Angol v. wesco? inkább west. az lazább.

2011. okt. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Részemről az angol stílusra szavaznék. Ha kellő tudásod és gyakorlatod van, akkor nem ártasz vele a lónak. Viszont ez mindkét stílusnál igaz. Az angol stílus sokkal elegánsabb, kecsesebb, formálisabb, előkelőbb, a westernről meg a lazaság, a szabadság, a kötetlenség jut az ember eszébe. A magyar lovaglás is szép és jó. Nem lehet azt sem kihagyni a sorból. Próbáld ki mindkettőt, hiszen csak úgy tudsz reális képet kapni az egészről. Hiába mond neked bárki bármit, magadnak kell eldöntened, hogy melyik jön be jobban. Részemről mindkettőt kipróbáltam, és az angol lovaglás közelebb áll hozzám. Igazából a western lovak annyira nem a kedvenceim (quarter horse, pinto, stb). Persze westernhez szinte bármilyen lovat használhatsz. A chapset egyenesen rühellem, meg azokat a csizmákat és amerikai stílusú ingeket. Szóval maga a western lovaglás az nagyon szép és hasznos, de a többi nekem nem jön be. Habár nagyon sok hasznos dolgokat lehet tanulni a westernesektől, főleg olyantól, aki ért is hozzá. Szóval tudnak ők valamit.
2011. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Én westernben kezdtem, de az angol jobban tetszik. Igazából mindakettő tök jó, csak nekem az angol jobban bejön, ennyi. Szebbnek látom, de kinek a pap, kinek a papné. Amúgy a magyar lovaglás is tetszik, de még nem volt alkalmam kipróbálni. Ez igazából attól is függ, kinek milyen sportág jön be, hobbiszinten mindegy, de ha valaki ugratni szeret, akkor angol, ha reiningelni, akkor western, ha pedig csikós mutatványokat csinálni, akkor magyar. Egyik se jobb a másiknál, hanem más-más lehetőségeket nyújt és kinek ez tetszik, kinek az.
2011. okt. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 x) ***** válasza:
65%
Mindegyik más miatt jó. Nem lehet ezt így eldönteni. És igen: magyar lovaglás! Bár sajnos a legtöbb lovas (illetve magát lovasnak mondó divatból lovagló) nem tudja hogy mit jelent az hogy kapcsolatot kialakítani egy lóval. A csikós program a bizalomra épül, ezért olyan jó.
2011. okt. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
1.válaszolónak teljesen igaza van! Nem lehet összehasonlítani a kettő stílust.Kinek mi.Nem vagyunk egyformák;)
2012. nov. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
Én angolban kezdtem de az nagyon nem tetszett, pedig versenyeztem is, sikeres voltam díjlovaglásban. De valahogy nem jött be. A western *-* Imádom, egy éve váltottam végre :)
2013. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
Angol stílusban lovagolok, de a westernt is próbáltam. :) Az egyik azért jó, a másik meg azért. Tény, hogy az angolban nem magyarázzák úgy a dolgokat, mint a westernben, és sok minden van, amire nem kapunk választ.
2013. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!