Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első lónak herélt vagy kanca?

Első lónak herélt vagy kanca?

Figyelt kérdés
Semmi esetre sem akarok csődört.
2011. okt. 14. 06:07
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
a kancával akkor van baj ha sárlik,a heréltel nincs különösebb probléma ha jó a természete.
2011. okt. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a kancával sincs baj, HA jól nevelt, jól idomított, és a herélttel is sok baj van, ha fedezés után herélték ki, vagy, ha tele van gonosz kis ötletekkel. Ismertem egy heréltet, akinek egyszerűen nem volt szabad hátat fordítani, mert vagy leharapta a fél válladat, vagy rád farolt és megrúgott. Ha arccal felé voltál, akkor bűbájos volt, szóval mindig hátrálva kellett kimenni a boxából. Lovagolva is aranyos volt, de két lovászt tett tönkre, mire kiderült, hogy ez a dilije, hogy látnia kell az arcodat. Szóval... Nincs okos tanács, csak az, hogy ki kell próbálni, amikor meglátogatjátok, akkor kérjétek meg az eladót, hogy hozza magával a gyerekeit is... A reakcióból megtudod, milyen lovat akarsz megvenni.
2011. okt. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Nekem az első lovam,Gengszter csődör volt..és nem volt vele semmi baj..bár utána volt egy kancám..de sokkal kezelhetőbb volt Gengszter mondjuk ott voltam a születésénél..és én neveltem szóval lehet hogy ez miatt :)
2011. okt. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 x) ***** válasza:
64%
Az attól függ mikor lett a herélt kiherélve. Ha már 8-10 hónaposan herélték akkor elveszik belőle minden csődörösség, olyan lesz mint egy kanca... ki kell próbálni mielőtt megveszed. Egyébként én kancával kezdtem, saját heréltem még nem volt, csak nagybátyámé. Nevelés kérdése.
2011. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ne ez legyen a felfogásod. Nemtől függetlenül nézz pacit, aztán majd a kipróbálás, személyes szemrevételezés alapján eldől, milyen a jószág.

Csak úgy példaként: Volt két csődörünk, bár karámban nem eresztettük őket egybe, pályán, terepen gond nélkül dolgoztak egymás mellett, egy nyerítés, vagy röfögés nem volt, mintha két herélt lett volna. :)

Persze azért ez nem egy mindennapi megszokott eset, de tényleg ne zárd ki egyik nemet se a választásból, mert még érhetnek meglepetések.

Mellesleg sok sikert, legyél boldog a leendő táltossal! :D

2011. okt. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!