Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat ma Magyarországon...

Lovat ma Magyarországon muszáj süttetni?

Figyelt kérdés
Vagy ezt nem helyettesítheti tetoválás/chip?
2009. máj. 1. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

A paci.hu-ne erről egy több ezer hozzászólásos fórum volt, majd keress utána.

Sütés kötelező, helyette a chipet nem fogadják még el (ami szerintem baromság).

2009. máj. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egyelőre nem.

www.paci.hu


oldal fórumán,a "Lovas"című fórumrészben van erről egy topic"Sütni vagy nem sütni?"címmel,ott mindent megtudhatsz a témáról.

2009. máj. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. máj. 1. 13:01
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nincs lovam, de szeretem őket, a süttetés kérdéssel még nem is foglalkoztam. Ez komoly? Én azt hittem ez már nem is létezik.. Biztos van rá magyarázatuk, de szerintem elmebetegek. :(
2009. máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tessék????

Ez komoly? Milyen süttetés? Hol? Ki? Miiii?

2009. okt. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hogyha tiszta származású akkor nyereghelyre sütnek rá, mindkét oldalra számot, és a fajtabélyeget azthiszem, ha pedig nem tiszta származású, akkor a nyakára sütnek számot.
2009. okt. 28. 13:25
 7/9 anonim ***** válasza:
ÓÓÓÓ akkor tudom, hogy mi ez :D CSak azt nem tudtam, h hogy nevezik :)
2009. nov. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Csak egy kis érdekesség: Dán nem a sütésre


2010 március elsejei hatállyal megtiltották Dániában a lovak sütéssel történő jelölését. Aki az új rendelkezés ellenére mégis a sütés mellett dönt, négy hónapnyi szabadságvesztéssel is számolhat.

A dán igazságügyi minisztérium döntését a Koppenhágai Állatorvosi Egyetem vizsgálatára alapozta, mely rávilágított, hogy a sütés fájdalmasabb a lónak, mint a mikrochip injekcióval történő behelyezése. Így a jövőben a mikrochippel történő jelölést kívánják előtérbe helyezni.

2010. febr. 13. 14:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, a baj csak az, hogy ez a chipezés biztos elég drága, a másik, hogy gondolom nem kézrátétellel lehet olvasni, szóval valami műszer kell hozzá. És a lókupecek meg a hasonlók nem fognak ezzel foglalkozni, olcsó és gyors megoldás kell SAJNOS:S
2011. febr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!