Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovamat télen nehezebb...

A lovamat télen nehezebb ápolni a téli szőre miadt . Mit gondoltok a lóporszívózásról? (előnyei-hátrányai)

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én használtam már, hamar kész is voltam a pucolással. 3 lovat pucoltam meg így, pont a "legbátrabb" ilyedt meg tőle a legjobban, pedig végig nézte, ahogy a másik kettőt "kiporszívózom" :). Úgyhogy el kellett vinni messzebb a gépet és fokozatosan hoztam közelebb a lóhoz. Én tavasszal, amikor levetik a téli bundájukat, akkor használtam.
2011. okt. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát nem rossz dolog, csak valamelyik ló fél tőle.
2011. okt. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azonkívül, hogy félhet tőle a ló, nem látom hátrányát. Amikor vettek egyet a lovardába, áldottam az eget, télen, meg szőrváltásnál zseniális.

Egyébként talán a legolcsóbb megoldás, hogy venni egy ipari porszívót, és hozzá lovasboltban pár ezresért kefét. Nagylovasban vagy KLP-nél lehetett kapni talán. Ipari porszívó meg a LIDL-ben meg ALDI-ban szokott lenni ilyen 15-20ezer körül.

2011. okt. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Én a hagyományos módszerek híve vagyok. A téli "lehetetlen megküzdeni vele" ragaccsal, sárral a ló hatalmas bundáján nem foglalkozom, maximum szőrén ülök fel, aztán a tavaszi vedlésnél szépen fokozatosan megszabadulunk tőle, akkor könnyebb is kikefélni. :)
2011. okt. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a hátrány az lehet, hogy egyes lovak félnek tőle, szóval fokozatosan kell hozzá szoktatni, először azt, hogy hozzáérsz vele, aztán messzebbről csak a hangot, majd közelíteni, majd bekapcsolva hozzáérni. Ajánlom a kettős lekötést, mert tényleg nagy hiszti lehet tőle.

Hátrány lehet még, hogy iszonyatosan hozzá lehet szokni :)

2011. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki hozzászólt :)
2011. okt. 15. 16:52
 7/12 anonim ***** válasza:
barátnőmék azért hagyták abba, mert jobban féltek tőle a lovak, mint amennyire macerás volt őket anélkül pucolni. Bár lehet h csak rosszul álltak hozzá.
2011. okt. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
52%
ha már van lovad, legyen időd/energiád/kedved pucolni is. Nem olyan nehéz télen ápolni, csak sok gyakorlat és talpraesettség kell hozzá. Meg persze megfelelő eszközök, de nem lóporszívó, szegény lovat ne piszkáld ilyesmikkel. Elég csak jó minőségű vakaró meg kefe és két ügyes kis kezed.
2011. okt. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a normál háztartási porszívót engedtem neki a lovamnak egyszer. Nagyon szép lett tőle. Nem sok ló viseli jól elsőre, én egy olyanon próbáltam, akiről tudtam, nem ijedős fajta. Nála bevált.
2011. okt. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%
mi az a lóporszívó?? egy síma porszívó vagy mi?ez engem is érdekelne..
2011. okt. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!