Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért mondják mindig, hogy...

Miért mondják mindig, hogy hátra kell dőlni lovaglásnál?

Figyelt kérdés
Annyira nem érzem úgy magam stabilan.
2011. okt. 16. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Pár hirtelen megállás, és majd átfogalmazódik a stabilitásról alkotott véleményed, miközben a föld felé repülsz.
2011. okt. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 x) ***** válasza:
55%
Igazából nem teljesen hátra kell dőlni, inkább csak egyenesen ülni. De inkább hátra mint előre.
2011. okt. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kriszti111 válasza:
50%
Azért, mert ha hátradőlsz, akkor nem pattogsz annyira a nyeregben. :)
2011. okt. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudod ellazítani a derekadat, ha egyenesen ülsz. Ha előredőlsz, megfeszül a derekad.
2011. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
nem kell hátra dőlni, csak ülj egyenesen. tanügetésnél valószínűleg azért mondják mert pattogasz, ha olyankor tényleg hátradőlst egy kicsit akkor nem fogsz pattogni.
2011. okt. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hátradőlsz*
2011. okt. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a váladnak kell hátul lennie egyvonalban a sarkadal,ha hátul van a vállad nem esel elöre.
2011. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előre dőlve érzed magad biztonságban, viszont pont úgy fogsz mindig leesni. Egyenesen kell ülni, minimum, tanügetésnél azért hátrébb inkább, mert úgy nem pattogsz. És igen, ha párszor behúzza a kéziféket a paci, és előrerepülsz, rájössz, hogy jobb "hátradőlve"... Meg mikor lerúgja a csillagot is az égről... Ha előre dőlsz, csak felemeli picit a hátulját, és esel is le...
2011. okt. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

a lónak is ez a jó.

PRÓBÁLD KI

vegyél fel valakit a hátadra, és indulj el előre. nagyjából nem akadályoz a mozgásban, igaz? te vagy a ló, ő a lovas. most a 'lovas' dőljön előre )miközben mész) ---> begyorsulsz, most dőljön hátra ---> lelassulsz. dőljön jobbra ---> jobbra mész, dőljön balra ---> balra mész.

ez a lovaknál is így működik.

kérdés: nem kell annyira hátra dőlni, mert akkor szék ülésed lesz. mikor szokták neked mondani? lehet, hogy észre sem veszed és előre dőlsz, így azt szoktad meg. nem tudom milyen lovon lovagolsz, így az is lehet hogy ezzel azt akarják, hogy 'lassabban menjetek'. persze nem kell nagy dolgokra gondolni, pár centi is mindent megváltoztathat.

más. ha például megbotlik a ló, akkor a szárba kapaszkodik. ha előre vagy dőlve közben, még jobban a földre ránt, de ha hátra vagy dőlve, akkor az még 'jó is'. és ha bakol, vagy valamit csinál tapasztalatom szerint könnyebb kiülni. miközben rodeóztam a lovammal (nem én akartam :D) közben az én edzőm is azt kiabálta, hogy dőlj hátra, dőlj hátra.

szerintem kérdezz meg olyanokat, akik látnak téged lovon ülni, mert így elég nehéz.

remélem azért tudtam valamit segíteni (:

2011. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én nemrég tanultam egy két nagyon jó dolgot, amit eddig egyik edző sem mondott el.

Pl. Sokan mondják, hogyha lassítani akarsz, vagy lassabb jármódba akarsz váltani NEM SZABAD (!!!!!!) hátradőlni, mert átkerülsz a ló súlypontja mögé. Azaz: "gyorsítani akarod a lovat" Persze EGY NAGYON PICIt hátralehet dőlni de ne nagyon.

Most tudom, ez nem ide illek, és kicsit off, de:

Ha pl. menni akarsz hátrafele: akkor végképp nem szabad hátradőlni, mert ismét a ló súlypontja mögé kerülsz. Ha picit előredőlsz, máris könnyebb. Elsőre lehet anyáznak páran, de ez tényleg igaz.

2012. szept. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!