Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 3-4 éves csak terepen...

Egy 3-4 éves csak terepen használt csikót mennyi idő alatt lehet belovagolni hogy biztonságosan rá lehessen ülni nem különösebben hozzáértőnek is?

Figyelt kérdés
Nincs osztály, karámban lovaglás, csak némi futószárazás hogy szokja a nyerget és rögtön terep, a ló csak megy a megy a többiek után (csikó korában is jött velünk terepre). Nem tudom, így ugyanúgy reagálna a segítségekre, mint a karámban szokásos módon belovagolt lovak? Vagy nem is értené? Mennyi idő után ülhetnek rá nem profik is?
2011. okt. 16. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
hát ez nagyon összetett dolog,igazábol a pályán kéne belovagolni és hamár tudja az alapszintet csak utána kivinni terepre,kell neki egy fél vagy akár egy év is mire mindenki ráülhet,de ezis lófüggö szoval karámba legyen belovagolva!
2011. okt. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Újra kell építeni az alapoktól, vagyis futószár, aztán karámban idomító lovaglás. Majd ezután jöhet a terep. Az míg kezdő is ráülhet szerintem van egy másfél-2 év. Akármilyen "bamba" is a csikó tud meglepetést okozni. Amúgy hogy várhatod el tőle, hogy úgy reagáljon a segítségekre, ha nincs normálisan megtanítva neki?
2011. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még két évig biztosan ne, rossz szokásokat fog felvenni, amiről később nehéz lesz leszoktatni.
2011. okt. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csikó még sokáig, nem szabad kezdő alá tenni, tényleg tudnak meglepetést okozni, tapasztalt lovasnak valók...
2011. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 17. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!