Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás megtanulásánál van...

Lovaglás megtanulásánál van korhatár?

Figyelt kérdés

Úgy értem balettozni nem kezd ez az ember 30 év felett.., hip-hop táncórát nem vesz egy 50 éves /gondolom/, de

lovagolni elkezdhetek 20+-on ?


2011. okt. 16. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Persze!
2011. okt. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Sztm nincs korhatár. Jó, nem azt mondom, hogy egy 60 év feletti csontritkulásos mamika tanuljon lovagolni, de ha jó kondiban van az ember, bármi belefér.

Van ismerősöm, aki 45 évesen tanult lovagolni ...

2011. okt. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Egy osztrák díjugrató, aki nemzetközi szinten versenyzett, a húszas évei végén tanult meg lovagolni. Szóval csak rajta, irány a lovarda! :-)
2011. okt. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Láttam már olyat aki 70 körül kezdte. Nem lesz már belőle versenyző, de hobbinak tökéletes.
2011. okt. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

34 éves vagyok, kb fél éve kezdtem el lovagolni. Nagyon szeretném, ha egész életemet végigikísérné a lovaglás, mert egyszerűen beleszerettem.

Egy ismerősöm 33 évesen kezdett lovagolni. Már 44 éves, két saját lova van, díjugrat. Élete részévé vált.

Szerintem sohasem késő.

2011. okt. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem a lovaglás az akadálya, mert annál nincs korhatár. Szerintem sokakat az riaszt vissza, hogy főleg 14-16 évesek járnak oda legtöbben, és öregnek érzi magát az illető, ha kevés, vagy nincs korabeli. Ami persze hülyeség!
2011. okt. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. okt. 16. 19:33
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 29 évesen kezdtem el lovagolni. Csak hobby szinten. Ha jobban bele gondolok, akár versenyre is mehettem volna, csak közbe jött a gyerek projekt. Gyerek mellett már nehéz össze hozni akár heti egy lovaglást is.
2011. okt. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Nincs korhatár, amíg tettre készen érzed magad fizikailag és szellemileg, addig nincs! :)
2011. okt. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
A lovaglás kortalan sport,mondja az,aki soha nem lovagolt! Mit jelent a sport azt, hogy akárhányéves korától hobby szinten lovacskázott, ötven vagy akár hatvan éves koráig,hetente egyszer-kétszer lóra ülve,egy keveset ügetve, még kevesebbet vágtázni, vagy fiatal korától hivatásszerűen versenyzett, lovakkal dolgozott. Avagy hetvenévesen felteszik a harmic éves lovára és egy órát sétál. Nézzétek meg az egykor eredményesen versenyző lovasokat szakágtól függetlenűl. Mindegyiknek van valami problémája, lába, dereka, nem a balesetek következményeire, hanem az elhasználódásra gondolok. Ha a sportot és a hobby lovacskázást külön választjuk, márpedig válasszuk külön, akkor a hobby akár kortalan is lehet, míg a versenysport korántsem az!Megnéznék egy hatvanéves hobby lovast egy négyéves csikón sportolni! A sportban csak a laikusok hiszik azt, hogy a pályákon csak ló dolgozik, a lovas csak ül a tetején. Egy lovasnak ezt nem kell bizonygatni, ő tudja, mit jelent,egy akármilyen pályát végig lovagolni,és akkor még a folyamatos edzésmunkát nem említettem. A 20+, vagy akár 30- sem okozhat gondot és nem késő elkezdeni.Az viszont tény, hogy érdemes minél fiatalabban elkezdeni. Kellő elszántsággal, még versenyezhetsz is.
2011. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!