Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért remeg a lábam lovaglás...

Miért remeg a lábam lovaglás közben?

Figyelt kérdés

Nem tom lehet nem ide illő kérdés de észrevettem h mostanában néha remeg a lábam amikor lovagolok.

Tavaly nyáron lovagoltam előszőr.Akkor nem volt ilyen csak most 1-2 hete.

És nem tom miért.A lovaktól nem félek,a kengyelt is kipróbáltuk több méretbe hátha az a baj.De nem. :(

És nem tom miért van ez :S


2009. máj. 2. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre nekem is a kengyel ugrott be, de írtad, hogy az nem lehet.

Milyen gyakran ülsz lovon? Tavaly nyár óta volt kihagyás? Nem lehet, hogy az izmaid szoktak el az ilyen irányú terheléstől?

2009. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg: egy kicsit vedd ki a lábad a kengyelből, nyújts ki, majd tedd vissza. Talán segít :)
2009. máj. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Ennek sztem nincs köze a lovagláshoz, inkább egézségügyi dolog. Pontosan hogy remeg a lábad, rászkódik, az izomcsoportok rándulnak össze, vagy a fáradságtól remeg? Tudod befolyásloni akaratlagosan a remegést?


Elsőnek próbálj vitamint bevinni, különös tekintettel a Ca, Mg, D-vitamin, B6-vitaminra, alapesetben ezek hiánya okozhat izomremegést. Ha nem múlik érdemes lehet megkérdezni egy dokit.

2009. máj. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet izgalomtól,vagy a "megeröltető" mozdulattól,hiszen a combizmaidat erősen igénybe veszi a lovaglás.Kicsit erősítsd a lábizmaidat!
2009. máj. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már 7 éve lovagolok, és ha kikönnyítek, akkor edzés végére mindíg elkezd remegni a lábam, de ez normális, a fáradtságtól van. Próbálj meg kengyel, vagy akár nyereg nélkül lovagolni, csak lépésben vagy tanügetésben, talán az segít.
2009. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

14éve lovagolok és még velem nem volt ilyen...

lehet az izmaid még nem elég edzettek és hamar elfáradnak.

2009. júl. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
76%
Szerintem csak nagyon izgulsz :) Nekem volt olyan h a talpamat rátettem az asztal szélére és elkezdett remegni nagyon durván a lábam és ha a talpam azt a részét ráteszem most is akkor remeg a lábam lehet neked is valami ilyen van :SSS
2010. júl. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem feltételezem azt, hogy félsz. Vagy fáradtság miatt vagy a edzetlenség miatt van.De én leginkább a kengyelre gondolok, nem a méretére, inkább arra,hogy a lábad mennyire van bent a kengyelben, ha nagyon bent van, könnyen el tudom képzelni,hogy emiatt van,de akár zokni gyűrődés is okozhat problémát. Próbálj odafigyelni arra, hogy kengyel a talpad leszélesebb részén,a talp első egyharmadán legyen!Esetleg próbálj meg egy szélesebb talprésszel bíró kengyelt, amin nagyobb felfekvése van a talpadnak!De az sem kizárt, hogy egészen máshol kell keresni a probléma okozóját, azt kellene kiderítened, hogy nem túl nagy-e a térddel való szorításod? Biztos vagyok abban, hogy valami fizikai hatás miatt van a problémád.
2011. dec. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!