Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet megtanítani a...

Hogy lehet megtanítani a lovat arra hogy feküdjön le?

Figyelt kérdés

Mármint akkor hogyha én akarom. szóval hogy könnyebb legyen felszállni. Hosszú folyamat vagy könnyen meg lehet neki tanítani?

http://www.youtube.com/watch?v=R-AysJlEwDo&feature=related például így


2011. okt. 17. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. okt. 18. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csikós vagyok, így nagyjából tudom a lépéseket. Ezt csak felügyelettel, és szakértelemmel szabad elkezdeni. annak idején tanuló koromban felkötöttük a ló bal mellső lábát. Így megrogyott, és leereszkedett. De 6-szor estem emiatt, tehát nehéz.
2012. ápr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
ahol en tanulok lovagolni ott az egyik lo arra fekudt le, ha ha ket eslo laba kozt csiklandoztuk vagy a "honaljanal"
2012. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Fektetés: nézd meg melyik oldalra fekszik szívesen arra könnyebb. Ha balra, akkor felveszed a bal lábát a fejét elfordítod jobbra (teljesen be kell fordítani amennyire lehet) jól összefogod a szárakat és "lehúzod" a földre. Később elég lehet a feje elfordítása is és a lefelé húzás, ill. hátról úgy szoktuk h befordítjuk a fejét és sarokkal megütögetjük az oldalát (ehhez már nagy rutin kell a ló részéről is, vigyázni nehogy rádfeküdjön). Elég veszélyes is lehet akármilyen egyszerűnek néz ki. Ha nagyon ellenkezik nem érdemes erőltetni. Az is előfordulhat, hogy úgy vágódik el és megüti magát.

(Egypárszor már leírtam :/ )

2012. ápr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Utolsónak ment a hasznos :)
2012. ápr. 11. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!