Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire jó a kapicán? Tudom,...

Mire jó a kapicán? Tudom, hogy fiatal lovaknál használják, de mivel jobb, mint egy kötőfék vagy egy kantár?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
furószárazáshoz. Hogy ne oldalról rángasd a fejét
2011. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Futószárazáshoz használják (a fiatal lovakat sokat futószárazzák). Olyan kantár, ami a száj helyett a orra fejt ki nyomást. Ez első "kantáros" élménynek kíméletesebb, mint a zabla. A kötőfék pedig mivel laza, kidörzsölheti a pofáját.
2011. okt. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
nem rántod meg zablával a száját (ami még fiatal lónál szinte elkerülhetetlen, ha kantárral van futószárazva), viszont orr részen egy picit meg van súlyozva, ezáltal jpbban érzi a mozdulataidat, kontrollálhatóbb, mint kötőfékkel. (nem mellesleg kötőfékkel soha nem futószárazunk)
2011. okt. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
5%

csikót tényleg nem szabad,de egy felnött betanított lovat,amit ismersz,simán lehet kötőfékkel is.

bár én a 3 éves csikót is futószárazom már sima kötőfékkel is,de elötte sokat tanítottam rendes kantárral.

2011. okt. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Jól tudod! A kantárnál annyival jobb, hogy nem rángatod a ló száját és idő előtt nem keményíted meg.Nem kell ahhoz neked rángatni, elég ha a csikó bohóckodik és ugrabugrál, már pedig miért ne tenné, hisz csikó, neki még szabad.A kapicán szerkezetéből adódóan hat a ló orrára, így van kontrollod a ló felett. A kötőféknél hiányzik ez a kontroll, és gyakorlatilag semilyen hatással nem vagy a lóra, oda visz ahova akar, kötőféken nem tudod megtartani. A kötőfék nem a kiképzőeszközök tárházát gyarapítja, egészen más a funkciója.
2011. nov. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!