Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért félek a lovaktól?...

Miért félek a lovaktól? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyon félek a lovaktól,de akarok egyet.

Messziről nagyon tetszenek, de mikor közelebb érek hozzájuk elkezdek remegni.

Simogattam már lovat, de mikor ilyen hangokat adnak ki, ilyen prüszkölés, hapci stb. végig remeg a testem..

miért van ez?


2011. okt. 19. 18:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Igazából nem tudom konkrétan megfejteni, hogy miért van ez, hiszen annyira nem ismerlek, de kérdezd meg a szüleidet otthon, hogy nem ért-e kiskorodban valami rossz élmény a lovakkal(val) kapcsolatban, hátha nem emlékszel rá, de az agyadban benne van az emlék . Azt tudom tanácsolni, hogy próbáld meg legyőzni afélelmet, tudom, hogy eléggé furin hangzik, de tölcs el minnél több időt a lovak társaságában. :) Addig is sok szerencsét!
2011. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem ismered őket. Az ember amit nem ismer, attól fél. Ismerd meg őket, de úgy, hogy van melletted valaki, aki ért hozzájuk. A lovak különböző testbeszédekkel kommunikálnak, ha ismered ezeket, akkor tudod, hogy mikor félnek, mikor rúgnak, és miért, meg a többi. Nem elég csak akarni lovat. Előbb meg kell ismerni a lovak szokásait, viselkedését, szükségleteiket, és tudni kell, hogy egy lovat nem tartanak csak úgy maga a látványért. Vagy lovagolod, vagy fogatban hajtod, de mindenképpen foglalkozni kell vele. A ló sok mozgást, és sok szabadságot igényel. A tartása is igencsak költséges, nem beszélve, ha megbetegszik. A ló egy menekülő állat, jobban fél ő tőled, mint te tőled. A félelem nála érdekes reakciókban mutatkozik meg: elrohanás (és egy 600 kg-s állat elrohanása azért elég veszélyes), rúgás, harapás (szintén félelem vagy nemtetszés miatt), és még sorolhatnám. Tehát legelőször is meg kell ismerned a lovat, és így lassan majd elmúlik a félelmed is.
2011. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én is igy vagyok vele nagyon szeretem őket de amikor felülök a hátukra BESZ.AROK :D de később már nem,ez olyan mint a tériszony először félsz asztán egyre bátrab vagy,ha lesz lovad akkor majd megszokod és nem fog ilyen történi.
2011. okt. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
nekem a pókokkal van ugyanez. Nagyon félek a pókoktól, de van olyan amelyiket kifejezetten tetszenek, mert pl szép színük van...de én sem tudom megmagyarázni, h miért félek tőlük...fogalmam sincs. De ez, van, nagyon szar fóbiásnak lenni.
2011. okt. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

én is pokiszonyos voltam de exemnek madárpokjai voltak. nagyon tetszettek némely pokok mert undoritoan szépek. nem tom máshogy kifejezni. de irtoztam tölük. de azota imádom öket.a házi pokokkal az a bajom rájöttem hogy nagyon félnek és gyorsan elszaladnak,meg leugranak mindenröl ha ki akarom dobni és nem látom hova esik,össze ne nyomjam mert fuj meg beszorul akkor megcsip. már nem félek tölük de a gyors mozgásuktol igen. viszont a madárpokok nagyon nyugisak és simán sétáltatom már a kezemen öket.

tényleg csak meg kell ismerni öket.

neked is azt tanácsolom én is hogy legyél minél többet velük és tanuld meg milyen hangot miért csinálnak, hogy egy ártalmatlan prüszköléstöl se félj. egy lotol akkor érdemes félni ha sunyit. annál rosszabb ha kilátszik a szeme fehérje.más okbol nemnagyon.

2011. okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A szeme fehérje akkor látszik ki, ha fél. Ilyenkor tényleg vigyázni kell, mert mint mondtam, egy 500-600 kg-os állat, ha menni akar.. Ha a lovas jól képzett, akkor megtudja előzni a bajt, vagy helyesen tud rá reagálni. Ugyanez a lóval is úgy van.
2011. okt. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 x) ***** válasza:

Először nézd abból a távolságból amikor még nem félsz. Utána menj közelebb és ülj le tőle pár méterre. Üldögélj addig amíg úgy nem érzed hogy oda mersz menni hozzá. Csak álldogálj mellette, mindig mikor már biztonságban érzed magad egyre közelebb és közelebb. Ha már elmúlik a félelmed akkor simogasd, beszélj hozzá. Így megszokja a jelenléted és ő sem fog tőled félni.

Egyébként szerintem amíg nem ismered őket eléggé ahhoz hogy ne legyen félelemérzeted addig ne akarj saját lovat. Előbb tanulj meg lovagolni.

2011. okt. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Van kiskoromból egy kép hogy egy lovon ülök és sírok.:)

De nincs semmi olyan közelebbi ismerősöm akinek lova lenne és tudnák a társaságában lenni.

2011. okt. 19. 20:02
 9/20 anonim ***** válasza:
A lényeg az hogy menj ki egy lovardába. Nem azt mondom hogy lovagolj csak legyél kint. Ismerkedj, sétálgass a lovak között, ismerkedj velük. Minél több időt töltessz közöttük annál bátrabb leszel.Én is ugyan így voltam. Szépek voltak a lovak távolról aztán egyik ismerősöm elhívott lovagolni az oktató szerencsére olyan volt hogy szívesen látott gy akár mikor elmehettem. Vittem répát, almát, oda adtam nekik. Meg-meg simiztem egyik másiknak a fejét. Aztán egyre jobban megismertem őket, a viselkedésüket hogy mire mit reagálnak. Azóta 3 év telt el, és le se bírok szállni a lóról! :D Hidd el ha nekem bevált neked is befog! :D
2011. okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi aranyos vagy!:)

Amugy 13 éves vagyok (lány)

2011. okt. 19. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!