Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mely mai lófajták állnák meg...

Mely mai lófajták állnák meg a helyüket régi lovagkori háborúkban?

Figyelt kérdés
tehát melyekre illik a csatamén jelző?
2011. okt. 19. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
én úgy tudom a gidránt,kisbérit használtuk mi magyarok
2011. okt. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rögtön egy spanyol mén jutott erről eszembe. Uhh, gyönyörűek!

Amúgy mivel elég nehéz péncélzatot viseltek akkoriban, ezért egy shire-t mondanék.

2011. okt. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat. azt még meg tudjátok mondani, hogy mi a különbség a meleg és a hidegvérű lovak között? és miért így hívják őket?
2011. okt. 20. 02:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Hidegvérűek testesebbek, pl muraközi, shire, stb... Az ilyen nagyon nagy tűrőképességű lovak, nyugodtabbak, kitartóbbak, stb... Szerintem anno inkább igáslónak használták, a testfelépítése is olyasmi, legalábbis nekem így logikus... A melegvérűek a többiek, majd leírja valaki, nekem mennem kell suliba:)
2011. okt. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Reven hogy egy pancelos lovag elerhette akar a 250 kgot Shirekat hasznaltak, ill az akkori friz lovakat. Egyebkent mindegyik nep a sajat lovait hasznalta legyen az hideg vagy melegveru.
2011. okt. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, a csatákban azért túlnyomó részt melegvérűeket használtak, mert gyorsabbak voltak. Magyaroknál jellemző volt a kisbéri fv, de igazából minden népnek megvolt a maga lófajtája, amit a katonaság használt.

Az, hogy egy ló hideg vagy melegvérű, főként a testalkattól, és a viselkedéstől függ. A hidegvérűek, ahogy az előző válaszoló írta, zömökek, tömzsik, "dagibbak", viselkedésüket tekintve nagyon nyugodtak, jó idegrendszerűek. Általában teherhordásra, igahúzásra, kocsizásra használják őket, nyereg alatt ritka. A melegvérű lovak egy fokkal temperamentumosabbak, dinamikusabbak, karcsúbbak, arányos testfelépítésük van (már a fajtiszta egyedeknek). Ők nyereg alatt népszerűek, de fogathajtásra is tenyésztettek ki jópár fajtát.

2011. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!