Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor lovagolunk bal kézre,...

Mikor lovagolunk bal kézre, és mikor jobbra? Mikor melyik kezünk van belül?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 22:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha jobb kézre lovagolsz, a jobb kezed van belül.
2011. okt. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. okt. 19. 22:58
 3/13 anonim ***** válasza:
Arra a kézre lovagolsz, ami a kör beljese felé van...
2011. okt. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

jobb kézen mész..akkor belső állítás külső szár tart, belső csizma terhel külsővel hajt és kész.:)

Bal kézen: ugyanez csak ugye ott a belső állítás már az, hogy a bal kezed van befelé..míg jobb kézen a jobb.


Ha lovaglás közben lenézel a ló lábaira, amelyik lába elől van, arra vágtázik.

2011. okt. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%

Ügetésnél pedig amikor a befelé eső lábát felemeli, neked is akkor kell emelkednek. Ez azért van, mert ugye ügetésnél a lábak keresztbe-azonosan mozognak. (lásd a képen: [link] itt a lovas rossz lábon ül)

Tehát amikor a belső elejét emeli, akkor emeli a külső hátulját, ezzel párhuzamban ilyenkor a külső első, és a belső hátsó lábak vannak terhelés alatt. Azzal, hogy akkor emelkedsz fel, amikor a belső első lábát emeli, kíméled a belső hátsó lábát. :)

2011. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Mivan????? Sohasem belső, hanem mindig külső első lábra emelkedünk!!!!!! Honnan vette az előző ezt a baromságot????
2011. okt. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Én így tanultam. És meg is magyaráztam, hogy miért. Légy szíves Te is magyarázd meg, hogy miért külső, nem rosszból, csak kíváncsi vagyok, mert én mindig így tanultam.
2011. okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A belső hátulját pont akkor fogod kímélni, ha akkor emelkedsz, amikor a ló azzal lép.
2011. okt. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

amelyik kezed a kör belseje felé van arra a kézre lovagolsz.

bal kéz = a bal kezed a kör belseje felé

jobb kéz = a jobb kezed a kör belseje felé.

nekem eddig mindenhol azt tanították, hogy akkor kell emelkedni amikor a külső lábával lép :O

2011. okt. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam, h amikor a belső első leér a földre, akkor kell felállni. Ami ugye pont megegyezik azzal, amikor a külső első elemelkedik.
2011. okt. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!