Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan zajlik a kerekesszékese...

AM33 kérdése:

Hogyan zajlik a kerekesszékesek lovagoltatása?

Figyelt kérdés
Mindössze annyit tudok, hogy egy speciális nyeregben történik a lovagoltatás. Megtanulhatnak vajon ügetni is? A lábsegítség hiányát mivel tudják kompenzálni? Hol olvashatok erről? Csak komoly válaszokat kérek, köszönöm!
2011. okt. 20. 07:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogyan ülnek fel pl, de nem hiszem, hogy ügethetnek is... Ha belegondolsz, bár nem tudom milyen a nyereg, de könnyűügetni tuti nem tudnak, értelemszerűen, ha le vannak bénulva... Tanügetni meg, először elég kellemetlen, mivel pattogsz, és nem tudod ellazítani a derekad, és kb azzal maradhatsz fent, hogy szorítassz a lábaddal (térd, comb...). Egyébként lehet, hogy tanügetni mégis lehet, nem tudom. Valszeg futószáron, vagy vezetgetve vannak, futószáron pedig el lehet indítani ostorral is a lovat a futószárazónak... Vagy lépni lehet nagy körön, de nem hiszem, hogy nagyon tovább lehet menni, vágta és stb irányába, mert azért nagyon sok múlik a "lábmunkán", azzal is irányítassz, stb, ráadásul az sem jó, hogy nem érzed, és folyamatosan piszkálod a lovat... A másik meg az, hogy ha megijed a ló, vagy bármi, akkor nem valószínű, hogy fent tudnának maradni, mivel nem tudnak szorítani lábbal... Csak ennyi akadályt látok, lehet nem így van, még nem láttam ilyet:)
2011. okt. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én lovagoltam gyerekkoromban, ott volt egy kislány, az egyik lába béna volt. Csak vezetgették körbe körbe, mindenféle gimnasztikákat csinált(meg kellett fognia a jobb kezével a bal lábát, stb..) és több év mindennapos lovaglás után tudott menni mankóval, sőt a végén 1 bottal is. Tolószékben hozták oda a nagyszülei.:) A kislány egyébként nagyon lelkis volt, mert a többiek mindig kinézték, de a lovak szeretete és maga a lovaglás egy magabiztos, vidám, mosolygós kislányt varázsolt belőle:))

Persze hordták gyógytornára is, de ott mondta is a gyógytornász, hogy maximum mozgatni fogja tudni, menni sosem fog tudni.

2011. okt. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok sokat, de itt talán tájékozódhatsz valamennyire: [link]


A nyereg úgy tudom, náluk sima western nyereg, csak valami szíj van rajta, ami megakadályozza a leesést.

2011. okt. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak akik megtanulnak ügetni, sőt vágtázni is.

(parasportolók vannak pl.díjugratásban is)

rá vannak kötve a nyeregre és természetesen csak saját lóval megy a dolog,hiszen a lónak meg kell tanulnia, hogy csak súlypontáthelyezésből értsen

2011. okt. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2011. okt. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

A második válaszadóhoz: szinte hihetetlen, hogy az évek során már bottal képes volt járni a kislány! Ha csak az egyik lába bénult le, minden elképzelhető! A kitartás, a lovaglás és a torna csodákra képes!

2011. okt. 20. 13:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Amúgy sima angol nyeregben lovagolt a kislány, mindenféle szíjak nélkül:)

A szülők először nem hittek a lovas terápia hatásaiban, ezért hordták a nagyszülők. Amikor először eljöttek megnézni a lányukat, onnantól hittek benne. Amikor leszállt a kislány a lóról igaz, hogy kapaszkodott mindenkibe, akit csak elért, de megállt a 2 lábán, és előre lépett kettőt. Annyira jó volt látni, hogy az állat szeretet, egy emberke akarata és sok sok évnyi munka micsoda eredménnyel jár:) És végignézhettem!:) Nap, mint nap együtt jártunk lovagolni, sosem felejtem el!:)

2011. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
De basszus, az hogy működik, hogy belekötik őket a nyeregbe? Oké, hogy nem esik le, de ha elesik a lóval, vagy felágaskodik, és hátraesnek, mégis hogy "mászik ki" alóla? Ha rá van kötve? Nem balesetveszéles ez egy icipicit?
2011. okt. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Hát ez egy jó kérdés, de gondolom elég megbízható, nyugodt lovak, nem hiszem, hogy ilyesmi előfordulhat..:)
2011. okt. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Már sok éve lovagolok, de még egyszer sem esett el velem a ló. Szerintem ez egy icipicit túl lett reagálva. Persze, ez is megeshet, de akkor sorold ide az esetleges vaddisznó- és kóbor kutyatámadást is, mert ezek gyakoribbak. Mellesleg az én lovam még soha nem ágaskodott velem. (Más lovak se nagyon, így az ágaskodástól elesés is elég jelentéktelen számmal lehet jelen, főleg, hogy az ágaskodásból legtöbbször a gyakorlatlan és ijedt lovas miatt esik csak el a ló.)
2011. okt. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!