Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt így is lehet vagy gy is kell?

Ezt így is lehet vagy gy is kell?

Figyelt kérdés
Most láttam egy pár olyan lovas videót ahol úgy kezdték támaszkodtatni a lovat hogy először hosszú száron elindultak és kihasználva hogy a ló ilyenkor lenyújtja a nyakát egyre rövidebb szárat fogtak. És így egyszer csak feszes lett a szár de a ló nem kapta fel a fejét!
2011. okt. 20. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
A lovasnak mindig arra kell törekednie, hogy a lova ellazult és nyugodt legyen és így teljesen átadja magát a lovasának. Ha a ló ebben az állapotban van, akkor hosszú száron lefele nyújta a fejét, a támaszkodást keresve. A lovas ezután egyszerűen megadja neki a támaszt, rövidebbre veszi a szárakat és előrelovagolja, hogy a ló súlyponta a hátsó lábait terhelje. Ez a feligazítás, amit csak egy ilyen kiegyensúlyozott, lovasával együtt működő lóval lehet elérni. Nem írtam le pontosan az egészet mert bármelyik szakkönyvben vagy az interneten is olvashatsz bővebben róla (google a barátod ;)
2011. okt. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha elmondod hogy keressek rá akkor rákeresek. De nem tudom mit írjak be!
2011. okt. 20. 18:19
 3/6 anonim ***** válasza:
elöször mindig hosszu száron mélyre kell lovagolni a lovat a melegitésnél ennek az a célja ,hogy feladja a hátizmait a ló ha rögtön rövid száron össze van "csípve" akkor leblokolódik a hátulja és nem mennek át kellö képen a lovas jelzései a lovon és + elveszti az elöremenési kedvét is.
2011. okt. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nyulbarát! Most megvilágosodtam az összes hibámmal, és hogy a ló miért nem megy és miért nem hatnak a jelzéseim rá. Mert egyből rövid szárat fogok és ő felkapja a fejét. Tulajdonképpen végig szenvedjük az edzést! A végén meg olyan furcsa hogy hosszú száron le ügetem meg le lépem és akkor meg olyan aktív meg hirtelen kedve lett az egészhez! Köszön a válaszokat!
2011. okt. 20. 18:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Az edződ még soha nem szólt, hogy ne szedd össze a lovat azonnal?

Az edzés első harmadában mindig hosszú száron lovagolunk, így lépünk, ügetünk. A ló lefelé nyúlkál a szárért, ahogy nyúlbarát is írta, föladja a hátát, lendületesen maga alá lép, akkor fokozatosan szedheted össze a szárakat, a ló elfogadja a zablát és fel is igazodik.

Ha ez megvan, csak akkor tudod elkezdeni a komolyabb munkát.

2011. okt. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem soha nem mondta! :O De most már ezzel kérdéssel megtaláltam hogy miért olyan amilyen. Először azt hittem hogy ilyen lusta kényeres ló, ha értitek hogy mondom. És furcsa is volt hogy amikor megálltunk olyan szépen támaszkodott , és akkor valóban hosszabb száron volt. Le lelépés és leügetés után meg még különösen kipihent, fitt lett. Körökön keresztül szenvedetem hogy beugorjon mert állandóan vissza tartott, mire sikerült abba a lendületbe hoznom hogy be tudom ugrasztani. És még így is messzire voltam a hajszolástól. Sajnos most beteg vagyok meg rossz is az idő ezért ki marad a hétvégi edzés vagy talán vasárnap. Kíváncsi vagyok hogy ez beválik-e. Köszönöm mindenkinek. <3 Mivel úgy tűnik oktatómtól nem kapok értelmes választ ezért még felteszek egy kérdést ami nagyon idegesít és ez már rossz szokás (az én részemről is).
2011. okt. 21. 08:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!