Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell mélyre lovagolni...

Hogyan kell mélyre lovagolni a lovat és miért?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Mélyre lovagolni? Ezt hogy érted? Még nem hallottam ezt a kifejezést (vagy csak nálunk máshogy mondják)
2011. okt. 21. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Ezt olvasgassátok:

[link]


Aztán pedig ezt:

[link]

2011. okt. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

A mélyre lovaglás tulajdonképpen az előre-lefelé való lovaglás. Az a lényege, hogy a ló lengő háttal, korrekt támaszkodással, hátsó lábaival mélyen maga alá lépve dolgozik, elengedett, átengedő és lendületes. A lendület itt nem azt jelenti, hogy rohan - lehet lendületesen menni összeszedett lépésben is.

A ló ebben az állapotban a legkészségesebb, legkényelmesebb lovagolni is, ilyenkor kész a feladatra, amit szépen, pontosan hajt végre, kész öröm a lovon ülni, ha ezt az állapotot eléred nála.

Helyes csizmahasználat, "teleszlkópos" korrekt kéz szükségeltetik hozzá, valamint pontos, velemenő, esetenként megtartó ülés. Hogy hogyan csináld, azt itt nem igazán lehet leírni, de egy jó edző meg tudja neked mutatni és meg is tanít rá, hogyan érheted el te is ezt.

2011. okt. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, már értem :) nálunk az edző erre azt szokta mondani, hogy "rágasd le mélyre" vagy "engedd le a nyakát" xD ilyen formában (mélyre lovagolni) még tényleg nem hallottam.
2011. okt. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy lerágatod, vagy leadja a fejét, még nem lesz mélyre lovagolva, lehajtott fejjel is tud egy ló beesett háttal vállazva közlekedni. A fenti linken ha megnézed a kiképzési skálát, abból áll össze a helyesen lovagolt ló.
2011. okt. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem a rollkur?
2011. okt. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem.

[link]

2011. okt. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!