Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első vágta? Problámák vannak.

Első vágta? Problámák vannak.

Figyelt kérdés

Több mint 3 éve lovagolok. Megjártam már pár lovardát mindenhol tanultam valami újat aztán megállt a dolog. Most visszamentem oda ahol kezdtem.És kipróbáltam futószáron a vágtát. Ez volt életem első vágtája. Az tudni kell, hogy a bal oldalam gyengébb mint a másik. Először kengyelnélkül próbáltuk ott pár vágtaugrásig ment aztán elvesztettem az egyensúlyom. Kengyelnél meg sehogy se mert megdobott a nyereg aztán belecsúszott a kengyelbe a lábam. A bal sarkamat sehogy se tudom lenyomni.. Amúgy nagyon tetszett a dolog csak egy kicsit már egy kicsit el is szomorodtam, hogy nem megy. Én nem várom , hogy rögtön mennyen de legalább annak örültem volna, hogy egy fél körig a lovon tudtam volna maradni.

Szerintetek mit csináljak, hogy legközelebb egy kicsit jobban menjen és? Tudtok valami láberősítő gyakorlatot? meg , hogy egy kicsit letudjam nyomni a sarkam


2011. okt. 21. 19:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést a hiábékért mint pl. a kérdéseben is *problémák meg , hogy valahol egy szót kétszer írtam le véletlenül.
2011. okt. 21. 19:25
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Hát ezt nem értem,mert a vágta könnyebb,mint az ügetés tanulás. Szóval szerintem kengyellel kéne kezdened,kicsit kiállsz a nyeregből (könnyű vágta) nem értem,a sarkad mértnem tudod lenyomni, de nyomd le és ennyi. Többet nem tudok itt leirni,mert nem is értem,hogy 3 év lovaglás után nem tudod lenyomni a sarkad meg a combodnak is erősödni kellett volna annyira,hogy vágtában lovon maradj.
2011. okt. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a vágtát szárak és kengyel nélkül célszerü tanítani,ahoz ,hogy minden összehangoltan müködjön sok gyakorlás kell elsö alkalommal nem kell csodálkozni,hogy nem minden sikerül azonal ,idövel lefogod tudni nyomni a sarkad .
2011. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Én nekem vágta közben mindig becsúszik a kengyelbe a lábam, mindkettő. Ritkán vesztem el az egyensúlyomat, erre én magam jöttem rá, hogyha a csizmáimmal szorítom a ló oldalát, akkor sokkal könnyebb megmaradni, mint ha a combommal szorítanám. Én azt gondolom, ezt is csak én mondom, de próbáld ki, hogy ha azt gondolod, hogy könnyített ülésben ülsz, miközben nem, akkor valószínűleg azt képzeled, hogy a bokádban rugózol. Egy kicsit fel is emelheted a fenekedet a nyeregből, ha ügyes vagy, akkor ezt az oktató nem is veszi észre. Szóval próbáld meg, hogy a kengyelbe támaszkodsz. Tudom, ezt helytelen, de a gondolat is sokat segíthet. Egyébként egyáltalán nem ciki, ha mindig kicsúszik a lába a kengyelből, mert a vágtához, amúgy is rövidebb kengyel kell, csak ezt általában nem szokták átállítani. Gondolj a zsokékra. Igaz, nekik azért olyan nagyon rövid a kengyelük, hogy minél magasabb ponton legyen a testsúlyuk, és ezáltal a ló gyorsabban tud mozogni. Nem vagyok oktató, 2 éve lovagolok, jól, én ezt tanácsolom, próbáld ki, ha nem sikerül, nem sikerül. 2 év alatt arra is rájöttem, hogy mindenkinek más-más az a kulcsszó, amitől elsőre sikerülni fog valami. Például én mindaddig sűrűn visszahuppantam könnyített ülésnél, ameddig az oktatóm nem mondta a bokában rugózást.

Egyébként azt ajánlom, hogy állapodj meg a neked megfelelő lovardában, mert mindenütt egy nagyon kicsit máshogy tanítanak, és a vége tökéletes zűrzavar. Velem is ez történt egy éven keresztül. Remélem, hasznos volt számodra a válasz!

2011. okt. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha még nem megy, akkor ne is próbálkozzatok a kengyellel. Az egyensúlyod amúgy is akkor alakul ki jobban, ha kengyel nélkül tanulsz meg, mélyebb, biztosabb lesz az ülésed. Kapaszkodj az első, ha kell a hátsó kápába is, és minden vágtaugrásnál egy kicsit "tuszkold" bele magad a nyeregbe. Ne a sarkad próbáld elsődlegesen lenyomni, hanem a térded! Ez ösztönösen a sarkadat is leviszi, lenyújtja a lábad. Ha kengyel nélkül kis kapaszkodással, vagy kapaszkodás nélkül megy már a vágta rövidebb-hosszabb ideig, jöhet a kengyel. Természetesen a kengyel nélküli vágta tanulása közben is meg lehet próbálni mindig 1-1 körre kengyellel, de egyelőre ne ez legyen a fő cél.

Ha már kengyel nélküli vágtában biztos lesz az ülésed, a kengyel egy megkönnyebbülés lesz. :)

2011. okt. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2011. okt. 21. 20:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Rengeteget kell még gyakorolnod! én a 3. alkalomnál vágtáztam először voltizsban, én is még csak 2-3vágtaugrásra tudtam elengedni a kapaszkodót. először elképzelhetetlen hogy valaha is sikerülni fog rendesen :D de ha sokat gyakrolod meg lesz az eredménye hidd el :) eleinte nem könnyű odafigyleni hogy minden jó legyen.
2011. okt. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

A neten néztem ilyen elsővágtás videókat. És ott voltizs hevederrel vágtáztak. Szerintetek érdemes lenne kipróbálni azzal? legalább addig amíg rá nem érzek.

2011. okt. 22. 10:33
 9/11 anonim ***** válasza:
én először egy kényelmes, lassú vágtával kezdtem mikor már önállóan ügettem. figyelmeztettek, hogy a legfontosabb a sarok lenyomása, és hogy ne dőljek előre. elég sokáig fogtam a nyerget. közben tanügetéssel is erősítettem a combomat. ennek a rendszerezésével erősödött meg a lábam a vágtához. Minden alkalommal 2 kört léptem azután minimum 6 kört ügettem, utána 2-3 kör tanügetés, és utána a vágta a nyereg fogásával, amit lassan szépen elengettem. én először munkavágtát kezdtem, és utána már könnyű volt "felállni" a nyeregben.
2011. okt. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kipróbálhatod a voltizst. Nekem kapásból az első lovaglóórám is voltizsban volt, és csak utána ültettek fel nyeregbe.
2011. okt. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!