Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám érzékenyebbé...

Hogyan tudnám érzékenyebbé tenni a lovam oldalát? Már elkezdtem, így jó lesz?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy túl jó lovas abból a szempontból, hogy nemtudom szépen beugratni vágtába, mert az izmaim "tiltakoznak" vagy nemtudom, de nem megy csak szorítással, hanem többször megnyomom a belső oldalon a heveder mögött, külsőnél a hevedernél, és nagynehezen átugrik, de általában kb. 1 kör mire betudom ugratni vágtába.

Ügetésbe is elég nehezen indul, úgy szoktam, hogy hátrébb teszem a sarkaimat, és szorítok, kicsit mozgatom a sarkamat, és ahogy elkezd ügetni, abbahagyom a szorítást, ugyan ez a vágtában is, már könnyebben átugrott. Így jó lesz, vagy tudok még könnyíteni rajta?

A másik az hogy fiatal és tapasztalatlan lovacska, és kicsi helyünk van, így a vágta elég nehezen megoldható, mert balkézen rohan, belefeszül a szárba,elvisz a vállán, én meg egyszerűen nemvagyok képes egyszerre iramban tartani, irányban tartani, íven tartani őt!! Amíg megpróbáltam vágtában tartani, szépen elvitt a szántásba. Visszavettem vele lépésbe, megvártam míg ellazul, ügetés, lazítás, vágta, már sokkal jobb a vágtája, egy kör után megállítom, megdícsérem,átmegyünk jobb kézre, ahol az előbb említett problémáknak nyoma sincs.

Légyszi ne kössetek belém, egyszerűen az izmaim nem képesek arra, hogy vágtában teljesen a helyén tartsam a lábam, másrészt meg magas vagyok, a lovam meg alacsony,és vékony, így még nehezebb. A harmadik, pedig hogy nincs edzőm, nincs velem senki, de a vágtáját szeretném rendbetenni. Holnap kiviszem futószárazni, lekötöm óvatosan a fejét, és lefutószárazom,eddig ezt a részt kicsit elhanyagoltuk. Ötletek, segítségek? Legyetek szívesek ne negatívan hozzá állni a dologhoz, mert nincs rá szükségem, inkább nézzétek azt az oldalát, hogy legalább kérdezek, és tudni szeretnék, nem gondolom azt hogy nekem van igazam.. Azt is tudom hogy futószárra kéne vissza rakni, de sajnos nincs lehetőségem rá, minden, amit eddig tudok, teljesen egyedül jöttem rá, egyedül csináltam egy nagyon jó fej pacit egy fiatal, makrancos, heves vérmérsékletű csikóból..Köszi előre is a válaszokat! L16


2011. okt. 21. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Tudod, aki kérdez hülye, aki nem kérdez hülye marad. ;)


A vágtába ugratás, ha helyesen csinálod, több összetevőből áll. Belső ívre állítás, félfelvétel, csizma, derék. Nem tudom, hogy ügetésben mennyire együttműködő, lehet, hogy előbb arra kell rágyúrni, sok lépés-ügetés átmenetet lovagolni, meg patanyomfigurákat, hogy lazább, átengedőbb legyen.

Próbáld azt elérni, hogy ne kelljen sokáig noszogatni, hanem minél hamarabb ugorjon be. Ha csak pumpálgatod, azzal csak azt éred el, hogy még érzéketlenebbé válik. Inkább pálcával indítsd, ha arra gyorsabban beugrik, és ha közben a megfelelő segítségeket adod, akkor idővel nem kell használni a pálcát.

Fiatal lónál türelem, türelem, türelem.. :) Ha nincs szakértő segítséged, ha meg tudsz kérni valakit, hogy vegyen fel videóra az is jó, legalább látod magad. Vagy feltöltöd, és elküldöd magánban, vagy felrakod ide, szívesen segítünk, mondhatom ezt a többiek nevében is.

(köcsögök meg mindig voltak és lesznek, velük ne foglalkozz)

2011. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csináld úgy, hogy csettegsz, majd kis csizma, és ezután pálcával kicsit odacsípsz a csizma helyére. Így érzékenyebb lesz és pöccre fog indulni.
2011. okt. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A bal a nehezebbik keze. Dolgozz többet bal kézen, csinálj vele köröket és állítsd egyenesre. A lovad nincs egyenesre állítva, ezért rohan és megy el a vállán bal kézen. Léptess többet a jobb csizmával és gyakorold vele a kifelé állítást. A csikók mind ferdék - így próbálják kompenzálni az egyensúlyváltozást - ezt sok idomítással lehet helyrehozni náluk. Az átmenetek, körök, lovardai alakzatok sokat segítenek. És soha ne gurítsd be vágtába a lovat. nincs ilyen h fél kör mire beugrik. előkészíted a beugratást: feligazítod, félfelvétel, és megböködöd csizmával h feladat jön, és csak ez után adod a segítséget. ha nem veszi az adást, pöccintsd meg pálcával. érdemes körön beugratni, h ne dugja be a vállát és egy darabig még körön is maradni a vágta kezdetekor, mondjuk két kör erejéig. ha rohan, derékkal vedd fel, és vágtában is adj neki sok feladatot. ne engedd elrohanni, ezt úgy kerül7ed el, hogy már ügetésben rágyúrsz a felvételekre, finom segítségekkel gyakorold őket, hogy minél hamarabb reagáljon a lovad. s amíg feszeng, míg nem lazul el, addig ne vágtázz.

olvass pár szakkönyvet pl "a fiatal hátasló alapkiképzése", vagy "a jól képzett lovas" - csomó idomítási feladat van bennük - és sztem segíteni fognak.

kitartás, és türelem a lovacskához!

2011. okt. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ez természetes,hogy egy csikonak még érzéketlenebb az oldala,nem feltétlenül te vagy a hibás elöször még meg kell tanulnia értelmezni a segítségadásokat vavolszínü ,hogy még egyensuly problémái is vannak sokat lovagolj vele nagyköröket egy fiatal csikonál mindig az a lényeg,hogy ütemesen egyenes vonalon legyen elöre lovagolva.Egyébként az elsö és az elöttem lévő válaszoló pontosan leírja mit kell vele csinálnod.
2011. okt. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindannyiótoknak!! nagyon sokat segítettek. Igyekszem jól csinálni vele, ha lenne nagy hely, rögtön sikerülne megigazítani, de az a baj, mire egyenesre állítom, már fordulhatunk is, igen erős ívben egy fiatal csikóhoz képest (elárulom, a hely, egy képzettebb ló számára nem okozna gondot vágta ügyben, de én érzem és látom, hogy ez nekünk még kicsi) . Ma sokkal ügyesebb volt, volt segítségem is ! Köszönöm szépen mégegyszer a toleráns válaszokat, holnap lekötővel fogom futószárazni hogy kicsit segítsek rajta, mert tényleg nagyon ferde.
2011. okt. 22. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!