Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovasnak számítok még?...

Kezdő lovasnak számítok még? Vagy középhaladónak már?

Figyelt kérdés
Már a vágtát tanulom. Tudok szabadon, futószár nélkül ügetni, bár a kengyel nélküli tanügetés még okozhat nehézséget de megpróbálok javítani rajta. Ezenkívül a ló körüli tevékenységekből is tudok párat, pl. lekantározás, lenyergelés, ló vezetése, lekefélés. Akkor milyen szinten vagyok szerintetek? Ugye már nem vagyok kezdő? Vagy ha igen, miért? :O
2011. okt. 21. 22:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
67%
De. Éppen a vágtát tanulod... Lekantározni, leápolni stb. nekem a 3. órán már önállóan kellett!
2011. okt. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is úgy volt. Első órán adták a kezembe a kefét, azt kész.
2011. okt. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
38%
De előtte még lovat sem láttam közelről, legalább annyit mondhattak volna, hogy kerüljem messziről a hátsóját..
2011. okt. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%

A paci.hu-n felmerült már a téma, hogy mit jelent a haladó lovas.

Bemásolok ide egyet: Minden jármódban stabilan el tudja lovagolni az átlagos lovakat, anélkül, hogy másokat és magát veszélyeztetné, akadályozná, nem esik pánikba, ha megijed alatta a ló, át kell kelni egy patakon, egy nejlonfólia mellett, stb. Tudjon ugrani 60-80 centis akadályt (lovon, vagy akár anélkül is) legyen tisztában az idomítás alapjaival, tudjon helyes lábra könnyűügetni, helyes szárkezelés, tudjon rendesen lovat pucolni, szerszámozni, ismerje fel, ha valami baja van a lónak, legyen tisztában a takarmányozás alapjaival, 2 órás vágtaterep után ne itassa meg hideg vízzel, márciusban 8 fokban, ha süt is a nap, ne mossa le a lovat slaggal, meg ilyenek.

2011. okt. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
79%

Ez még nagyon az eleje..:/ Nyergelni sem tudsz... Többet kéne tudj a lovak körüli tevékenységéről is sokkal. Nézelődj a neten. Nem repül a szádba a sült galamb ... Tenned kell azért, hogy jobb legyél, ne csak a nyeregbe. Elvégre ez a sport társas, és a ló a társad nem egy ember, akinek tudsz a nyelvén. Ismerd meg őket!;)

Jó tanulást

2011. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
68%

Hát fiam te még bőven kezdő vagy! Kezdő voltam még én is amikor már szőrén vágtáztam a lovarda mellett! Úgymond terepen, csak nem mentem el! Kedves kérdező! Miért baj az ha kezdő vagy, többnek számítanál te attól hogy haladó vagy? Hát nem! Mindenki így kezdi. Majd akkor szólj ha már megvolt az első pár ugratásotok, de az még évek kérdése. Ha fel tudod szerelni és le tudod ápolni mindenféle segítség nélkül. Ha tudsz lovagolni felügyelet nélkül. Ha kimész már terepre. Ha megtanulsz szőrén ügetni, vágtázni.

Ha voltizsba megy kéz nélkül az ügetés, vágta. Ha ki tudod kaparni a lónak a hátsó patáját. Ha tudod hogy mit eszik, és ezeket mikor. Több most nem jut eszembe, de ettől számítassz majd haladó lovasnak vagy ahogy te fogalmaztál kezdő haladónak, de olyan sajnos nincs!

2011. okt. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
55%
kezdö vagy még,azért mert amiket leírtál azok nagyon az alapok,az számít haladonak aki már bizonyos szintig tudja komolyabb feladatokra tanítani a lovát és felismeri a hibáit esetleg kitudja javítani is.profi kategoriába már az tartozik aki be tud lovagolni segítség nélkül egy nyers lovat,bármilyen lovat el tud lovagolni,felismeri a lova jelzéseit,és feltudja mérni a lova képességeit+ verseny és egyaránt az idomitó lovaglásban is van rutinja.
2011. okt. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
73%

te még nagyon az elején vagy.

én előszőr lovat ápoltam és szerszámoztam , amíg nem nyergeltem helyesen fel se ülhette a lóra!!

2011. okt. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
76%

Múltkor elvittem a barátomat (aki életében 3Xült lovon) egy 10 km-es terepre, egy bombabiztos lovon, persze csak sétáltunk, meg egy kis árkot kellett átugratni. Na most attól ő se lett haladó mert ugratott és terepen volt.


A haladó lovas ott kezdődik, hogy elméletben nagyon vág mindent, tehát ló testtájai, takarmányozás alapjait, felismeri a legalapvetőbb betegségek, mint a kólika és tudja mit kell tenni, maradéktalanul felismeri és ellátja a ló szükségleteit, mind3 jármódban el tud lovagolni kengyel nélkül is, tudja fejleszteni és finomítani a lovát, bárhol, bármilyen lovon biztonságosan el tud menni, előrébb veszi a lova kényelmét a sajátjánál (pl nem tesz indokalatlanul erősebb zablát, mint amire szüksége van).


Ezek alapján te igencsak kezdő vagy, mert a lovas nem csak felül a lóra és megy, hanem el is látja azt.

2011. okt. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 x) ***** válasza:
58%

Nem attól vagy profi lovas hogy tökéletesen ülöd a lovat. Sz@rt se ér az egész ha nem tudsz kapcsolatot kialakítani a lóval. Amíg nem tudsz 20 perc alatt egy istállót kitakarítani, behozni 3 lovat és ellátni őket addig bizony nincs elég tapasztalatod.

Nem az számít hogy hány jármódban ülsz tökéletesen hanem hogy el tudsz-e tölteni úgy 1 órát a lovad mellett hogy nem csináltok semmit de mégis nagyszerűen érzitek magatokat.

Van egy mondás miszerint: "Nem az az igazi lovas akit nem tud ledobni a lova, hanem akit nem is akar."

Egyébként meg az igazi lovast szerintem nem az érdekli hogy mennyire profi, hanem a LÓ.

2011. okt. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!