Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tettetek volna a helyemben...

Mit tettetek volna a helyemben? Volt részetek hasonlóban? (muszáj volt kiírnom magamból)

Figyelt kérdés
A lovardánkba új lovas jelöltek érkeztek. Amolyan turista félék, akik beleakarnak kóstolni a lovaglásba. Szóval csak futószáron kellett őket lovagoltatni a parkban, meg a lovarda területén. Voltak egy néhányan, és ezért mi lovasok is besegítettünk. Azt tudni kell, hogy mi már elég régóta lovagolunk, szóval csak annyiban segítettünk, hogy mi is vezettük a lovat, az edzők meg közben mellettünk jöttek, és szépen magyarázták a tudnivalókat. A felszállástól kezdve... amikor is az egyik nő, aki persze az én lovamra lett beosztva, kis híján leordított, hogy miért kell úgy felszállni a lóra, meg miért kell úgy ülni a lovon, na meg a : miért kell a lovagláshoz gyakorlás (itt estem kis híján hasra), mindezt hisztérikus hangnemben, majdnem ordítva, lenézően mondta, de úgy, mintha én egy odatévedt földönfutó lennék, akinek semmi, de semmi köze nincs a lovakhoz (nem lényeg, hogy van egy pej félvérem a lovardában bértartásban már 1 éve) ... A lényeg, még soha nem ült lovon, még soha ló közelébe nem ment, de mindent jobban tud. A pénzben persze mondanom sem kell, hogy dúskált. Egyből felhúzott ez a viselkedés, de abban a pillanatban le is csillapodtam, és türelmesen, szépen magyaráztam, hogy mit miért kell. Megint csak hülyére lettem véve, na de sebaj, induljunk. Szépen szóltam a hölgynek, hogy most akkor lassan elindulunk. Az első pár lépés jól is ment (az elején!!!!!) aztán enyhe (hangsúlyozom nagyon enyhe, szinte érezni sem lehetett) lejtő következett, amikor is a középkorú hölgy elkezdett sikongatni. Megálltam riadtan, a lovat nem zavarta, hozzászokott ő már az ilyesmi emberekhez, meg se mukkant, csak a fülével jelezte, hogy neki is feltűnt, hogy van egy hangos hisztérika a hátán.. Na ekkor jött a következő hiszti. Úgy jött ki az egész, hogy én valami ostoba hozzá nemértő vagyok. Az edző jelenlétében történt mindez, szóval én csak vezettem a lovat, de velem óhajtott beszélgetni, na meg ordítozni. Nem akartam beszólni, csak szépen, kedves hangnemben szólni hozzá, de azért jócskán felhúzott.
2011. okt. 22. 02:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Velem számtalanszor történt hasonló, mióta dolgozok. Szóval már 10 éve. Mivel emberekkel, emberek közt vagyok, és sokaknak el kell magyaráznom a mit, miért és a hogyant stb így sokszor találom szembe magam hasonlóval iga nem lovaglással kapcsolatban, de talán az most mindegy. Az ilyeneknek az a legmegalázóbb ha kedves vagy és normálisan mindent elmondasz finoman rávezetve arra hogy magától rájöjjön arra mekkora hülye is a támához. Ezt persze nem fogja nyiltan beismerni, de észe lehet majd venni rajta. Am volt amikor már én nem bírtam a szitut és az értetlenkedőt elküldtem a csába.
2011. okt. 22. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én aláirattam volna vele hogy saját felelősségére lovagol, aztán mondtam volna hogy na pá, boldolguljon egyedül..és otthagytam volna.
2011. okt. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csak intettem volna az edzőnek és közölném, hogy ok le lehet szállni, ha nem tetszik. Ha meg valaki annyira okosnak képzeli magát, akkor feltenném futószárra és akkor kengyel nélkül ügethet, akkor szájhősködjön, hogy milyen egyszerű a lovaglás.

Nekem ismerősöm mondta, hogy áh a lovon csak ülni kell, ekkor felültettem egy negyedórára, utána bocsánatot kért mert rájött, hogy nem csak ülni kell, hanem komoly izommunka is párosul hozzá, na meg fejben is ott kell lenni.

Mi az ilyen hisztérikákon csak röhögünk.

2011. okt. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bele kellett volna vigyorognod a képébe, és azt mondani: "Jé, szerinted is kék az ég"? :D
2011. okt. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En csak rajtad csodalkozok miert nem hagytad ott? Elvegre jotekonysagi munka nem kotelezo.
2011. okt. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!