Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem képes haladni? Vagy...

Miért nem képes haladni? Vagy én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés
Szóval más lóval nincs problem mert azok mennek ha hajtom őket, de ez a ló valahogy nem akar. Hiába hajtom csizmával, adok neki pálcát egyszerűen nem halad. Oktatóm csak azt mondja "hajtsam, hajtsam". Kaptam sarkantyút, de levettem mert félek hogy fájdalmat okozok neki, meg nem haladt csak ellenkezett. Szóval miért ilyen csökönyös? Bocsi hogyha ebből nem tudtaok meg sokmindent de ha kérdeztek, akkor mondok többett! Szándékosan fogalmaztam így, ugyan is szeretném ha mindent leírnátok arról hogyan hajtjuk a lovat. És hogy ez elsősorban az én hibám-e. Csak legyek erélyesebb, de hogyan?
2011. okt. 22. 18:30
 1/9 x) ***** válasza:

Hány éves? Iskolaló? Csődör vagy kanca?

Egyébként valószínűleg érzi hogy nem vagy biztos magadban, így megpróbálja kihasználni. Amúgy vegyél műanyag sarkantyút azzal nem okozol neki fájdalmat.

Hogyan hajtjuk a lovat: Gyakorlatilag mindenünkkel. Összehangolt jelzést kell neki adni -> derék, csizma, szorítás, pálca, szár. És persze a legjobb ha hang is van.

Egyébként légyszi írd már hogy kb miket csinál. Tehát hogy megáll, vagy csak lépésben megy, belassul vagy ugrál stb.

2011. okt. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az lehet a gond, hogy eddig nem nagyon találkoztál lusti, lustább pacival, és ez most új volt. Ez nem azt jelenti, hogy rossz lovas, csak azt, hogy ez most egy új kihívás, új akadály, nem mehet minden elsőre.

Te már túlontúl is erőszakosnak érezheted magad, de ilyenkor tényleg az szokott lenni, hogy nem vagy elég határozott. De ez tudom, hogy nem a te hibád, ez nem egy krónikus probléma, egyszerűen aki először ül lóra, az se tud 160 centis pályát menni, hogy mondjak egy hasonlatot. :)

Tehát ne keseredj el, valószínűleg azért nem ment eddig, mert még nem találkoztál ezelőtt hasonlóval.


A derekaddal folyamatosan told előre, folyamatosan add neki HATÁROZOTT, ERÉLYES csizmasegítséget, piszkálhatod a pálcával is, és cuppoghatsz is neki. Ha nagyon szemtelen, odarúghatsz egy nagyobbat is, hogy tudja, ez így nem oké... Ha erre is semmi, akkor erőteljesebb pálca.


Egyébként a sarkantyú megfelelő használatával csak a lovat véded meg. :) Ebben az esetben főleg. Ugyanis ha már van egy biztos ülésed, a lábad, csizmád mindig a helyén van, és tudod, mikor milyen csizmasegítségekkel kell támogatni a lovat, én is inkább ezt ajánlanám, mint a rugdosódást. Persze nem egy durvát, hanem csak egy kis lekerekített végű, tompa bökőcskét, már az is sokat segíthet. Mert kisebb csizmasegítséggel ugyanazt a hatást tudod elérni, mintha szétrugdosnád az oldalát, csak annyi, hogyha szétrugdosod, akkor egy idő után megtompul, és arra sem fog reagálni, bökővel meg nem :)

2011. okt. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a sarkanytu a segitségadások pontosítására való nem az elöre hajtáshoz!Sok oka lehet,nyílván ez egy befásult iskola ló lehetséges okok lehetnek a következök:lötyögnek a szárak,sokat van rángatva a szája,tul sokat csizmázák és imunisá válik az elöre hajtásra. én a következöt tanálcsolnám: egyszere használd a derekad és a csizmád,tedd le mélyre a kezed ne fogjál sokat de azért neis lötyögjön a szár érezd a ló száját,könyü ügetésbe ha gyorsaban állsz föl akkor a ló is gyorsítani fog ha lasabban akkor pedig lassít az egyensuly megváltozása miatt,összegezve:maradjon rugalmas de nyugodt a kezed,tedd le mélyre és közben derékal és csizmával lovagold addig elöre amíg nem megy ütemesen magától.
2011. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

15 éves! Herélt! Hát úgymond iskola ló hogy alig lovagolják, mert nem szívesen veszik el a kedvét a lovaglástól az új lovasoknak. Azt hiszem csak én lovagolom hetente 1-2x, de elő fordul hogy ki-ki viszik terepre! De van amikor 1 évig nem ül rajta senki és egyszerűen nincs tele a segge! :D Hát leginkább fent van a feje és leginkább úgy fogalmaznék hogy húzatja magát. Tulajdon képpen vágtába alig tudom beugrasztani és ha beugrik is gyakori hogy leáll. Nem tudom bal kézre valahogy nem nagyon sikerül a vágta de azt már más lovon is tapasztaltam úgyhogy ez lehet az én hibám. :/ Na mindegy, én azért lovagolom mert egyszerűen beleszerettem ebbe különcségébe. Hogy na végre van egy kis kihívás is. Ugye értitek!! :) De nem is tudom hogy kezdjek hozzá. Először is támaszkodtatnom kéne valahogy, de ahhoz meg lendület kéne...:( Másik ló után viszont megy, de ez nem megoldás.

Egyébként nem iskola ló van neki gazdája állítólag, csak félnek tőle. Múltkor is lent voltak és másik lovon lovaztak.

2011. okt. 22. 19:32
 5/9 A kérdező kommentje:
Sarkantyúra megáll. Neki AKAR vinni a kitörőknek. Be akar vinni a körbe. Egyszerűen fölösleges.
2011. okt. 22. 19:33
 6/9 x) ***** válasza:
68%
Akkor valószínűleg az a problémája hogy nincs lovagolva. Elszokott tőle. Az is lehet hogy nem is volt soha igazán lovagolva ha félnek tőle. Az lenne a megoldás hogy minden nap lovagolja egy tapasztaltabb lovas, mert még a végén elrontja valaki még akkor is ha a legjobb szándékkal lovagol rajta.
2011. okt. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát igen! Én azon gondolkodtam hogy nyáron beszállok a bértartásba! És akkor minden nap tudom lovagolni. Csak így most nem érek rá! Csak hétvégén! :/
2011. okt. 22. 19:50
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Hát akkor itt tényleg nem a lustaság lesz a dolgok gyökere. Egyszerűen csak nincs megfelelően idomítva, vagy hagyták elkanászodni. Kell rá egy határozott lovas, aki ha kell bármeddig küzdd vele, hogy a saját akarata érvényesüljön, és a ló engedjen előbb. Viszont az a baj, hogy ezek szerint a kedves kérdezőn kívül mindenki elég passzívan áll a dologhoz, és ez így nem megoldás. Amikor tudod, lovagold, és bár mindig előtted legyen a szeretet, most inkább a határozottságot helyezd előnybe, nehogy a szeretet elpuhítson, és engedővé válj.
2011. okt. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem! :) Köszönöm! Egyébként volt már olyan hogy egy rossz szokást felvevő lovat szoktattam le. Vagy egy rohanós lovat fogtam vissza. Múltkor egy olyan lóval szerettem újra meg a lovaglást akinek szét tépték a száját. De ilyen lóval még nem volt dolgom. :)
2011. okt. 23. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!