Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hackamore-al is ellehet érni,...

Hackamore-al is ellehet érni, hogy a ló támaszkodjon, lemenjen szárra, ha ezelőtt még zablával sem volt soha, és még fiatal, nem ismeri magát a támaszkodást?

Figyelt kérdés
A feszítő miatt nem lesz kellemetlen neki, ha fokozatosan rövidítem a szárat? Zablával ha rövidítettem, mindig megemelte a fejét. Most hackamore-al laza száron lovagolok vele, de az a feltételezésem, hogy sikerülne rövidíteni egy kicsit, ha ellazulás után mindig egy nagyon kicsit rövidítenék rajta, de arra gondolok, hogy eleinte még,mikor nem támaszkodik, húznám a száját és ezáltal a feszítő is érvénybe lépne. Ötletek? Köszönöm előre is .
2011. okt. 22. 22:15
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
pontosabban nem a száját húznám, hanem a szárat, csak hirtelen adásszünet miatt tök mást írtam, mint szerettem volna
2011. okt. 22. 22:27
 2/20 anonim ***** válasza:
2011. okt. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
köszönöm,de nem segített semmit, másrészt pedig western stílusról írt, nem angolról
2011. okt. 22. 22:47
 4/20 anonim ***** válasza:
9%

SOHA ne használj fiatal lónál ilyen erős zablát!

egy életre tönkreteheted a száját!!!!!

2011. okt. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%
a hackamore hozzá se ér a ló szájához :/
2011. okt. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

mondom ELÍRTAM, bocsi!


kedves utolsó előtti: írtóra bevált a hackamore. A ló szinte mosolyog, amióta azt használom. SOha, erős segítséget nem kellett alkalmaznom, mindvégig ujjmozdításokra fordult, nem teszem tönkre vele, higgyél nekem. Képet esetleg tudok linkelni, hogy megmutassam,miről van szó,ha érdekel.

2011. okt. 22. 23:58
 7/20 anonim ***** válasza:
12%
mellékelj légyszives képet is
2011. okt. 23. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

A hackamore az én ismereteim szerint egy zabla nélküli kantár, a ló orrcsontjára gyakorol nyomást. Egyről beszélünk?

Ha igen, akkor szerintem semmi gond, használd, ha neked beválik és a ló szereti. Azt azért még elmondanám, mindegy, hogy zablára vagy hackamore-ra támaszkodik, a támaszkodás feltétele, hogy a ló maga alá lépjen, használja a hátulját, ehhez pedig a csizmádra van szükség, nem a szárakra.

2011. okt. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
hackhamort a szájproblémás lovaknál is szokták használni de ennek ellenére nem raknám fel egy fiatal lora!azért mert merev egy lonak a nyaka attol még nem kell rá hackhamort tenni ,ha jó a lovas szárkezelése egy sima csiko zablával is szára lehet lovagolni ráadásul ha rosszul van a feszítő használva akkor el is tudja törni a ló orcsontját.
2011. okt. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam,hogy fiatal lovat először a csikózablához kell szoktatni. Ha azzal már tökéletesen megy,azután lehet a zabla nélkülihez szoktatni. De 2 évbe is beletellik,amig teljesen elsajátitja a hackamoret. Szóval ezek szerint a csikózablát kéne erőltetni,mert egy fiatal lónál nem is nagyon ajánlott a hackamore! Ez kb olyan,mintha egy óvodás korú gyerektől iskolai feladatokat kérnek...
2011. okt. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!