Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudok nekik valahogy segíteni?

Tudok nekik valahogy segíteni?

Figyelt kérdés

Imádom a lovakat és régóta lovagolok is ezért nagyon megsajnáltam őket. :'(

A szomszédünkban van egy telek egy házzal,kb egy hónapja a telek gazdája 5 lovat idehozott és azóta rájuk sem nézett,a füvet már teljsen lelegelték nincs nekik ennivelójuk csak azt eszik amit én adok nekik ami nagyon kevés és inni is csak tőlem kapnak.Naygon rossz állapotban vannak szinte csak csont és bőr van rajtuk.Segíteni szeretnék nekik valahogy mert hihetetklenül sajnálom őket,egyébként bennem már bíznak mert amikor meglátnak azoonal jön oda hozzám az összes,de ez így nem maradhat,hogy szinte csak azon a kaján élnek amit én adok nekik.A gazdáját nem tudjuk eléreni mert soha nincs otthon én nem is jön ki a lovaihoz.Mit csináljak? lécci segíítsetek :S


2011. okt. 23. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szólj a hatóságoknak, állatvédőknek vagy aki ebben illetékes. Kérd, hogy vizsgálják ki a helyzetet, mondd el, hogy te gondozod jelenleg, de te sem tudod már sokáig...Tulajdonos, nem foglalkozik velük, jobb lenne elszállítani. Próbáld felvenni velük a kapcsolatot.
2011. okt. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg még őket tartani kicsit,mig gazdájuk hazajön,vagy ott van a közelbe azonnal szólj neki hogy ez igy nem normális h 5 lovat vett és rá se bagózik.Mond neki hogy foglalkozzon kicsit többet a lovaival.Ha meg tényleg sosincs ott se a közelben akkor sajnos nem tudok segiteni.:S

Azért remélem vmit tudtam segiteni:)


Amúgy ilyen ember minek vesz egyáltalán lovat?

2011. okt. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Szörnyű dolog, amit leírtál. Esetleg elmondanád merrefelé vagytok? Illetve fotókat is küldhetnél a lovakról.

2011. okt. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívd ki a rendőrséget, ha nem tudod az állatvédők számát, ők fognak segíteni... Addig pedig etesd a lovakat, bár ötletem sincs, hogy mivel, mert azért nem olyan mint egy kiscica, hogy adsz neki egy kis parizert meg tejet... Vigyél nekik inni vödörben, a lovak nagyon sokat isznak, sokat kell majd fordulj, vagy vigyél oda egy vödröt, meg vezess oda slagot, és itasd őket gyakran... A rendőröket pedig minél hamarabb hívd ki, ez így tényleg nem maradhat...
2011. okt. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

A helyi jegyzőnek joga van intézkedni a lovak elkobzásának ügyében. Konkrétan részt vettem már ilyenben - két lovat mentettünk embertelen körülmények közül - a jegyző kiad egy határozatot, majd a rendőrség és egy állatvédő szervezet elviszik a lovakat.

Nálunk az állatvédők engem hívtak segíteni, mert nem volt semmi lovastapasztalatuk és helyet is mi adtunk a lovaknak.

Azonnal és haladéktalanul intézkedj (rendőrség, jegyző, illetve ha nem akarsz belekeveredni nagyon - bár már nyakig benne vagy - akkor keress fel egy állatmentő szervezetet).

2011. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Itt van pár kép róluk és látszik,hogy már tényleg nincs legelni valójuk:


[link]


[link]


[link]

2011. okt. 23. 12:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem épp jól táplált lovak, az igaz, de annyira nincs gáz, mint ahogy írtad. Biztos, hogy egyáltalán nem kapnak enni? A képek alapján nem úgy látom. De te látod őket nap mint nap, szóval ha szerinted gáz van, mindenképp intézkedj!

[link]

2011. okt. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát, én nem látom őket olyan szörnyűnek, de hívd a rendőrséget, vagy a NOÉ állatotthon, akik csinálnak egy alap felmérést, és ha úgy látják, elkobozhatják a lovakat.
2011. okt. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A fakó színe gyönyörű *.* Meg mindegyik :)

Hát szerintem azért elég soványkák, mert kiugrik a csontjuk... Szerintem is szólj rendőröknek. De em árultad el, merrefelé laksz?

2011. okt. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintem is a fakó a legszebb, ő a legkedvesebb :))

Mindenképpen intézkedni fogok egyébként Siófok egy kis falu.

2011. okt. 24. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!