Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hósszútáv illetve hobby terep...

Hósszútáv illetve hobby terep lovaglásra milyen lovat ajánlanál?

Figyelt kérdés

szorítkozzunk a fajtára meg az életkorra. Tehát ne pénz alapján válaszoljatok légyszíves.


esetleg még azt figyelembe vehetitek, hogy 24/F 180cm 80kg vagyok, viszonylag kezdő lovas.

előre is köszi


2011. okt. 24. 12:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%

ha táv- és tereplovaglás, akkor egyértelműen arab.

de kezdőként csak egy idősebbet vegyél, az arab nem kezdőnek való

2011. okt. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
53%
Nem feltétlenül arab! Az akhal teke és az amerikai lófajták (quarter horse, appaloosa, pinto) is tökéletesek erre a célra.
2011. okt. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

kb egy hónapja kezdtem lovagolni, úgy gondoltam, hogy kb jövő nyáron vennék egyet ha már azért hozzáértőbb leszek.

furiosot vagy az angol telivért nem javasoljátok?

2011. okt. 24. 12:22
 4/26 anonim ***** válasza:
36%
Erre a célra csak is az arab ,ha ezzel megtanulsz akkor elmondhatod magadról ,hogy tudsz lovagolni!!!én egy 6 éves kancával kezdtem!!!
2011. okt. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%

Angol telivért semmiképpen nem ajánlanék. Egyébként nekem appaloosám van, "közepes" távon gyorsabb az összes telivérnél, akit ismerek. És a quarter horse neve sem véletlenül quarter horse, hanem mert ő a leggyorsabb negyed mérföldön. Emellett ezeknek a lovaknak igen erős a lábszerkezetük, ezért akármilyen terepen mehetsz velük, és kitartóak is.


Távlovaglásra amúgy olyan kislovakat is szoktak "alkalmazni", mint pl. hucul, de ahhoz szerintem azért kicsit magas vagy. Mondjuk az arab lovak sem valami magasak.

2011. okt. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem versenyszerűen akarsz távlovagolni, csak hobbiból szeretnél hosszabb távokat lóháton teljesíteni, nyugodtan vegyél valamilyen félvért - kisbérit, furiosot, ami jobban tetszik. Angol telivért nem javaslom, azok se kimondott kezdőnek való lovak, ráadásul kényesebbek is nagy általánosságban. Van kivétel, de azért a többség nem erre lett kitalálva.

Ha versenyezni is szeretnél, akkor arab, de tekintve, hogy elég magas vagy, egy rámásabb shagya arabot javasolnék.

Amúgy kisbérivel simán mentem egy nap 60-80km-t is, persze nem versenyben. Távlovas versenyekre az arab való.

2011. okt. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy a többiek írták, leginkább amerikai lovak, arab, akhal teke az, ami alkalmas a távlovaglásra. A furiosot nemigazán erre találták ki, az angol telivérek (nem akarok általánosítani, de nagyon sokukra igaz) ideges, nyughatatlan természetűek, és elég sok van amelyiknek hibás a lábszerkezete. Arab lónak lehet, hogy egy picit nehéz lennél a termetük miatt. Szerintem válassz valamilyen amerikai lovat, appaloosa, quarter, pinto, stb, nekik általában normális idegrendszerük van, és szép hosszú távokat tudnak megtenni viszonylag rövid idő alatt.
2011. okt. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
29%
És hogy nézne ki, ha a 180 centijével tapsolna a hasa alatt? Szerintem amúgy valami hidegvérű, jó nagyok, oké, nem gyorsaság lesz a fő, de ha nem hosszútáv versenyekre szeretnél menni, csak hosszabb terepekre, akkor egy jó kondiban lévő hidegvérű szerintem nagyon jó lehet... Nyugodt, kitartó, erős, és még méretben is illene a kérdezőhöz...
2011. okt. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%

180cm-nek már hidegvérű????? Te nem vagy ép, esküszöm. A magyar félvéreket katonai hátasnak tenyésztették ki anno, nagy teherbírásúak, strapabíróak, jó idegrendszerrel rendelkeznek és egészen nagy, rámás egyedek is szép számmal vannak közöttük.

Van egy kisbéri anyából, furioso apából származó kancám, én 173cm vagyok, de nem látok át a háta fölött, akkora. Amúgy ebből a méretből még másik két kancánk is van itthon, egyik ugyanolyan származású, mint a már említett kanca, a másik nyereghelyen sütött kisbéri.

Ennyit a méretekről.

2011. okt. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

elsősorban inkább csak normál terepre, és csak ritkábban hosszú táv lovaglásra gondoltam, bár ez a jövőben még úgyis kialakul.

viszont magamat ismerve, legyen gyors ne csak kitartó. meg ne egy "unalmas" jellem legyen, ha szabad így fogalmaznom. Nekem nem gond ha meg kell küzdeni a jó kapcsolatért a lóval.


köszi az eddigi válaszokat, még írjatok ha van kedvetek

2011. okt. 24. 15:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!