Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglást hogy lehet sportna...

A lovaglást hogy lehet sportnak/sportolásnak nevezni?

Figyelt kérdés

Most nem fikázni akarom a lovasokat, csak megörülök amikor kérdezi valaki, hogy sportolsz. A válasz, igen lovaglom.

-.-'

De, ezt hgy lehet sportnak nevezni???

Ha azt mondja valaki "futok úszok, brignázok, kajakozom" akkor oké, te végezed a testmozgást, te adod az energiát ami hajt előre.

DSe, könyörgöm, egy ló hátán ki fut, Te, vagy a ló?

Te csak ülsz a hátán, és irányítod.

Vagy az benne a sport, hogy ahogy szalad, vágtat, mozogsz fel-le?

Hát az igen kemény sport.


Szóval hogy lehet sportnak nevezni, amikor nem te mozgasz, nem te ugrasz, nem te futsz....


Kb úgy érzem, mintha sportnak neveznék az autósversenyzést, mert tekergeted a kormányt...


2011. okt. 25. 09:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
91%

Kedves brutálisan ostoba kérdező, megkérlek, hogy ülj egy órát fel a lóra, csinálj mindent úgy, ahogy kell (ahogy az oktató diktálja) még csak ne is irányítsd, csak vegyél egy futószáras órát. Amikor leszállsz a lóról, és még van kérdésed, szívesen megvitatom veled.

Ugyanez áll az autóversenyzésre is. Vajon mi a bánattól fogynak egy verseny alatt több kilót akár a pilóták????

2011. okt. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
96%
Lovagoltál már? Tudod milyen előre hajtani a lovat? Csak ügetésben is ha pl. kihagyok 1 hónapot már fél óra után lóg a nyelvem. Annó amikor elkezdtem lovagolni, olyan helyeken volt izomlázam, amiről nem is tudtam hogy létezik. 2 napig menni alig tudtam. Rettentő jól megmozgat.
2011. okt. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
96%

Jesszus, hát te sem lovagoltál még, annyi szent. :D

Meg biztos nem is versenyeztél.

Fárasztóbb, mint eljárni kocogni, annyit megsúgok.

2011. okt. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
96%

Soha nem láttál még lovat közelről, ugye?

(zárójelben: az autóversenyzés is sport, sőt, bármilyen meglepő számodra, pl. egy rockkoncerten is több kilót fogynak a zenészek a színpadon)

2011. okt. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
91%
Pl forma 1ben meg a regi autoknak a verseny vegeig a pilotak akar 1-2 kgot is lefogyhattak. Na szamold ki az mennyi energia. Egyeltalan nem konnyu tekergetni a kormanyt nehany Gs gyorsulasnal es lassulasnal.Tobbszor elofordult hogy a pilotakat kiszedtek az autobol mert nem tudtak kiszalni. Azonkivul a lovaglas se eppen pihenteto.
2011. okt. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos akárhogy szeretném nekem elmagyarázni,úgysem fogod tudni megérteni,amíg nem töltesz el 1-1,5 órát egy ló hátán,kemény edzésen.Garantálnám,hogy másnap lábra sem brnál állni.
2011. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
92%

Én régebben oktattam kezdőket, mindenki ugyanezt hitte. Hogy csak ülni kell a lovon. És persze nekik a legkezesebb lovakat adtam, akik szóra mennek, így semmi problémájuk nem is volt, csak az, hogy rajta maradjanak a lovon.

Az első tizenöt perc ügetés utáni napon mindenkinek olyan izomláza lett, hogy alig bírtak menni. Ezen kívül, néhányan abba is hagyták, mert, idézem: "a lovaglás túl megerőltető". És versenyszerűen sportoló srácok is voltak közöttük. Egyébként a legtöbb izmot a lovaglás mozgatja meg.


És az tévedés, hogy a lovas nem mozog. Ha nem állna fel és ülne le kétszer minden másodpercben könnyűügetés közben, vagy nem mozogna a csípője tanügetés közben, akkor abból esés lenne.


Másfelől viszont, 10 perc vágta tapasztalataim szerint sokkal fárasztóbb mint 20 perc futás (és nem kocogás!). (Ami ugyan nem nagy dolog.)

2011. okt. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
95%
próbáld ki ,hogy terpesz állásban úgy ,hogy a lábad egy rombuszt zárjon be ,és így próbálj megcsinálni vagy 20 le fel gugolást és ezt a semmi mozdulat sort csináljuk mi lovasok !!! autó verseny nagyon szívesen ki viszlek nehéz terepre autózni úgy,hogy én diktálom neked az irányt és a sebességet és még mondom ,hogy mit hogy kell csinálni nem kell sokáig 15 perc vezetés és még ott is a víz fog csorogni ahol egyébként nem !! de jobb egybe is garantálom az izom lázat!!!
2011. okt. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
95%

Menj el egy edzésre, ahol tényleg oktatás folyik, nem csak "oktatgatás"...

Nekem is volt nem egy tanulóm, akik úgy jöttek hozzám, hogy hát ez mellett majd úgyis kell járni futni, hogy vékonyak legyenek.. Felült fél óra után azt mondta, nem bírja tovább, ez fárasztóbb, mintha 1 órát futna.. De fuss egy órát folyamatosan, utána meg 1 órát lovagolj. Aztán döntsd el melyikbe fáradtál el jobban..

2011. okt. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg ki kell próbálnod és nem itt pofáznod.. Többet nem is fűzök hozzá többiek már leírták a lényege... még annyi, hogy első lovaglásom utána (volt vagy fél óra) leszálltam a lóról és olyan izomlázam volt, hogy nem bírtam összezárni a lábam és menni:D Másnapról ne is beszéljünk... Ajánlom próbáld ki mielőtt ekkora baromságokat beszélsz.
2011. okt. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!