Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy akadályozzam meg, hogy...

Hogy akadályozzam meg, hogy elvigyen a vállán?

Figyelt kérdés
Balkézre mindig elsodródunk. Pedig le szoktam zárni lábbal is a külső oldalt, illetve a jobb szárat is megtartom...
2011. okt. 26. 15:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
92%

Húú, bocsánat, de "mennyi értelmes ember"... :)

Teljesen érthetően van megfogalmazva a kérdés, csodálkozom, hogy abba még nem kötöttek bele egyesek, hogy kék az ég...


Kérdező:

Ha a hagyományos 'módszer', amit te is írtál, nem válik be, akkor ezek a segítségek (jobb szár külső csizma) erőteljesebben is lehet adni, és ne csak egyszer zárjon rá, hanem folyamatosan, határozottan toszogasd. Ha nem válik be, akkor a segítségek mellett a pálcával először gyengéden, majd ha nincs reakció, egyre határozottabban megpöcögtetheted a csizmád mögött.

2011. okt. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg azért, mert egyébként sincs egyenesre állítva a ló, nincs meg a lazasága, átengedősége. Vagyis ferde a ló, így először az idomítással a ferdeséget kéne megszüntetni. Keress rá a kiképzési skálára, meg ajánlom a Fiatal hátasló alapkiképzése c. könyvet.
2011. okt. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
többnyire körön jön elő, és ilyenkor próbálom befelé állítgatni.
2011. okt. 26. 18:00
 24/29 anonim ***** válasza:
84%
Állítsd egyenesbe, és úgy adj segítségeket... Egyébként igen, pálcát vedd külső kézbe, és piszkáld vele, ha húz ki... Ugyanez ha be, csak akkor akkor bent van a pálca..
2011. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
54%

külsö csizmával támaszd le külsö száral meg zárd le a vállát valamint ne állítsd tul (akkor jó az állítás ha látod a belsö szemboltját csak eddig a pontig állítsd.)


"tényleg baromi nehéz kérdés volt"

2011. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
88%

Ez tipikus hiba, hogy a rosszabbik kézre sodródnak kanyarban. Előttem már leírták, hogy milyen korrekciós segítségeket adj, annyit fűznék hozzá, hogy szerintem segítene a problémán, ha körkisebbítést-körnagyobbítást gyakorolnád vele, ellentétes állításban.

Más tipp: Néha mozgasd át körön a zablát, és ha ennyire vállazik, ne állítsd befelé, hogy megkönnyítsd a dolgát, hanem olyankor csináltass vele külső állítást - vigyázz, mert ilyenkor könnyedén megszívathat, de ha munkaügetésben csinálod először, akkor nem lehet baj. :)

2011. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Az utóbbi pár válaszolónak köszönöm, már egy kicsit elkeseredtem hogy én vagyok a h.lye xd

Próbálkozom, bár hogy őszinte legyek, a pálca még nem jutott eszembe. Túl biztos h nem állítottam, szárral, csizmával lezártam.

Most majd egyenesre, meg kifele próbálgatom állítani, meg lehet h pálcát is viszek.


Mentek a zöld pacsik!

2011. okt. 26. 20:15
 28/29 anonim ***** válasza:
83%
Ha szükséged van könyvekre, keress meg magánban, tudok küldeni párat, érdemes olvasgatni. ;)
2011. okt. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

teljesen korrektül megfogalmazott kérdés..


a lényeg, hogy a külső szárat megtartsd, illetve ne legyen nagyon befelé állítva, ne törjön meg a nyakvonala. a külső kezed pedig ne hozd át a nyakvonalon. igazából a segítségeket jól írtad le, csak gyakorolnod kell és legyél határozott. lehet, hogy ő sem gonoszkodásból csinálja, csak nincs egyensúlyban. a legjobb feladat ilyenkor a három- ill négyívű kígyóvonal, mert itt gyakran kell váltogatni az állításokat (persze egyenes vonalon ne felejtsd el egyenesre állítani :)

2011. okt. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!