Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért van ez? Kérdés rövid,...

Miért van ez? Kérdés rövid, magyarázat hosszú

Figyelt kérdés
Imádom a lovakat meg minden, úgy ahogy tudok is lovagolni, de ha pl. ott állnak mellettem (karámba,boxba) akkor félek tőlük, mármint úgy értve, hogy odakapnak és megharapnak, odaszorítanak a falhoz stb. A tv-ben azt látom hogy van egy ló meg egy ember és az ember megsimogatja a lovat, a ló engedi, nem veszi el a fejét, nálam meg pont fordítva, vagy is hogy elveszi, de nemtudom, hogy miért amikor én szeretem őket, és ezért is félek tőlük mert így olyan mitha nem szeretnének és így nem megbízhatóak. Miért csinálják ezt?
2011. okt. 26. 18:13
 1/10 A kérdező kommentje:
és még az a ló is ezt csinálja akivel többször is találkoztam már, pl egy napon belül, vagy hetente egyszer, szóval sztem nem lehet az, hogy nem szoktak meg, egyszerűen nem vagyok nekik szimpi, vagy mi?
2011. okt. 26. 18:15
 2/10 anonim válasza:
a lovak érzik ha félsz tőlük :) próbálj meg nem ezekre a dolgokra gondolni. nekem is ezt modták. és utána nem húzta el a fejét és én sem féltem tőle :D
2011. okt. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de tőlem először veszik el a fejüket és utána félek
2011. okt. 26. 18:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Először idegen vagy, utána félsz, azért veszik el a fejüket.
2011. okt. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy lovas újságban az állt, hogy a ló olyankor nem szeretné, hogy simogasd. Nálad is van ilyen, amikor egyszerűen nem akarod, hogy hozzád érjenek.

Filmek.. :D azok már olyan lovak, akiknek már minden tökmindegy :D

2011. okt. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem szokott meg még a ló. egyik barátnőmnek majdnem 4 évbe telt mire a saját lova megszokta oda nyihogott és várt rá. ne félj tőlük. ha egy ló beenged a boxába bizalmat szavazott neked. :)
2011. okt. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
sztem mielőtt odamész hozzájuk, szólj nekik, hogy hallják a hangodat, ez egy picit megnyugtatja őket, és ne félj tőlük, mert tényleg megérzik a félelmet. Engem is harapott már meg ló nem is egyszer, vagy szorított oda a falhoz, dobott le a hátáról, de egy idő után meg lehet szokni :D a lényeg NE FÉLJ!
2011. okt. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
de tény, hogy van olyan, hogy egyszerűen a ló nem kedvel egyes embereket. az én bnőmet sem kedvelte egy lip herélt, ha ráült nem tűrte meg őt a hátán, hátra csapta a fülét, ha a közelébe ment, de érdekes módon mással ezt soha nem tette, pedig a bnőm soha nem is bántotta a pacit. van ez így :)
2011. okt. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy rosszul nyúlsz feléjük, rosszul közelíted meg őket. Én, ha oda megyek egy pacihoz, akkor köszönök neki, nevén szólítom, (ez most hülyén fog hangozni) megkérdezem, hogy hogy van. Ha szép tiszta, megdicsérem, Ha koszos, akkor megkérdezem tőle, hogy hát ezt meg hogyan sikerült? De nem szemre hányón, hanem ténylegesen kíváncsiságból. Néha gondolom is, hogy ha ezeket más hallaná, akkor tuti kiröhögne. Ha messzebb áll, akkor magamhoz hívom. Ha már mellettem van, akkor a kézfejem fölött, a csuklómnál megszimatoltatom vele a kezem, és csak utána, szép lassan simogatom csak meg. Ha látom, rajta, hogy elkapná a fejét, akkor vissza adom még egy kis szimatolgatásra a kezem, azaz kézfejem. Szép lassan simizem meg a nóziját, és lassan haladok fel a homlokához, füle tövéhez. Utána már a nyakát, marját, szügyét is végig simogatom, vakarászom, paskolgatom. Ezek után alig tudom levakarni magamról a lovat :)
2011. okt. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
a ló ugyanazt a viselkedést veszi fel ahogyan te viselkedsz.szóval ha te távolságtartó vagy esetleg kicsit félsz tőle akkor a ló is távolságtartó lesz.ha megtanulsz bizni bennük akkor ők is biznak majd benned.
2012. máj. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!