Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen a lovatok egyénisége?...

Milyen a lovatok egyénisége? Milyeneket ismertek?

Figyelt kérdés
Én ismerek egy 17 éves hófehér (a fajtáját nem tudom)lovat, aki egy nagyon kis életvidán ló, de a barátja nélkül nem hajlandó egy lépést se tenni.Múltkor vadászlovagláson amikor megálltunk piheni, meg ebédelni, akor elszökött, és elkezdtett atöbbi ló közöt sétálgatni :D Mindenkihez odajöttt, akor elment dinnyét enni(volt egy kis stand ahonan dinyét lehetett vinni a lovaknak), szóval össze vissza sétálgatott. Nagyon ki saranyos volt :) Az én lovam pedig nagyon csökönyös. Ha megkérem hogy tolja arrébb a farát nem csinál semit. Már nekifutásból kell neimennem, hogy arrébb menjen.
2011. okt. 27. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A fekete csődöröm, őt egy szóval jellemezném: lekenyerezhető. Még egy olyan haspók lovat még életemben nem láttam. Első a kaja... férfiak! ... Lehet neki ott egy sárló kanca is az orra alatt, ő inkább azt lesi, ahogy viszem vagy készítem neki a nasit. Ez rendkívül előnyös tulajdonság tud lenni, mivel a mének általában nem így viselkednek. Amúgy lovaglás alatt számára az a fontos, hogy ,ehessen.


A sárga heréltem: hát ő igazi egyéniség. Tudja, hogy imádjuk, és ezért kicsit el is lett kényeztetve. Ő egy igaz gentlemann, ha szabad ezt egy lóra mondani. Nagyon óvatos, ha valaki ül a hátán, de viszont van egy rossz tulajdonsága. Kivégzi a lótakarót, és amúgy minden felszerelést, ha nem figyelünk oda. Próbáltunk másik kantárt, vagy máshogy beállítani, de ahogy egy pillanatra elnézünk, ő máris megpróbálja magáról leszedni.


és végül, de nem utolsó sorban, a sodrim: hát ő amikor hozzánk került, akkor a szó szoros értelmében egy gebe volt. Most már kinyílt a csipája, ahogy teltebb lett, és erőre kapott. Sokáig nem szerette, ha a lábához értek, vagy a hasához. Nem volt rászoktatva arra, hogy hozzáérjenek, úgyhogy kész macera volt lecsutakolni.

2011. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*ehessen és mehessen, egy időben.
2011. okt. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon arik lehetnek :D
2011. okt. 27. 13:47
 4/12 anonim ***** válasza:
nekem egy 8éves kancám van. Most nagyon beteges lett... a bal szemére megvakult...kiugrott a csípője, frontérzékeny és kólikázott.... stb. :/ de egyépként eleven... menős ló :D nehezen lehet visszafogni :D nagyonjó ugróképességű..és én már 2éve kitartok mellette *.*
2011. okt. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Arab telivér kancám van!

Tüzes, robbanékony, rakoncátlan, hűséges, ragaszkodó, okos.

Az ember jobbat többet nem is kívánhatna, egy igazi ló! :)

2011. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kiugrott a csípője, megvakult? :O hol tartod te ezt a lovat és mit csináltál vele! :O Jézusom!! A vakulás bármitől lehet! De kiugrott a csípője?? :( szerencsétlen állat! Mit műveltél ezzel a jószággal! :((
2011. okt. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy erősen arabos 15 éves sodri kancám van. Igazi nő. Makacs, néha hisztis, van amikor az istállóból sincs kedve kijönni, van hogy veszekedni kell vele, de amikor eltaláljuk egymással a közös hangot együtt működő, néha vicces dolgokat csinál, amúgy egy sárkány. Más lovakkal piszkosul kijön, emberekkel már nem igazán.
2011. okt. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 x) ***** válasza:
3 éves magyar félvérem van... és hát fogalmazzunk úgy, ha elé raknék egy betontömböt, azt is megenné :D imád enni. Egyébként hasonlóan lusta mint a gazdája. De azért megy szépen, kitombolja magát aztán dolgozik. Nagyszerű lovacska :)
2011. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosakl lehetnek a bélpoklos lovak :D Bár én nem ismerek egyet se :)
2011. okt. 28. 13:11
 10/12 anonim ***** válasza:
16:09-re a válaszom: kérlek szépen...mikor megvakult és fényérzékeny volt akkor boxban kellett lennie és szétverte magát és odaverte a csípőjét
2011. okt. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!