Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek az arab...

Mi a véleményetek az arab telivérről kezdő lovasnak terepre?

Figyelt kérdés
Már úgy értem a kezdő lovast, hogy szépen tud ügetni, de már a vágtát is elég jól tudja?
2011. okt. 27. 15:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre azt mondom, hogy nem ajánlom. Valójában viszont nagyon lófüggő az egész. Ha a ló megfelelően van belovagolva és nyugodtabb természet, akkor semmi akadálya, de egy arab telivérre inkább a tüzesség, a robbanékonyság, a szívósság és mindenek előtt a menni akarás és fáradhatatlanság a jellemző. Úgy mondok véleményt, hogy egy arab telivér mént lovagoltam. Nem az enyém volt, csak egy bértartásban tartott ló, akinek a tulajdonosa rám bízta a lovaglását. Inkább csak divatból tartotta a lovat. Az szép és jó, hogy az arab telivérek nagyon nemes állatok, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy mit jelent az, ha egy ló temperamentumos, tüzes. Számolj azzal, hogy ha nem tudsz jól lovagolni, akkor nem fogsz vele bírni.
2011. okt. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
Kezdő lovasnak nem ajánlott a fajtával együtt járó túlfűtöttségre! Ez ilyen telivér hajlam. Általában nem szokták javasolni kezdő lovasnak az arabokat pont emiatt a tulajdonsága miatt. Előfordul hogy rohanni akar és elviszi a még kezdő lovast. De ez is egyén függő. Én is arabon lovagoltam és még most is rajta lovagolok, és túlfűtöttsége ellenére vissza tudom fogni sebes vágtáját ezért hagyom had menjen ami a csövön kifér, de a baj hogy nem minden ló ilyen. Egyén függő is hogy éppen milyen lovat választottál, mert vannak nyugodt arabok is (de én azokat nem kedvelem, az arabok legyenek arabok). Egyébként semmi baj nincs velük. Ha már mindenképpen arabot veszel akkor válassz heréltet mert a kancák tüzeléskor elég makacsak a ménekről meg ugye no comment mert azokhoz tényleg kell a tapasztalat.
2011. okt. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
68%
Most mondom hogy kezdő lovas voltam, nem volt rendesen térd szorításom és olyat zúgtam egy arab telivérről fejre hogy azt hittem ott nyúlok ki! Félős volt, robbanékony tüzes kanca. DE ennek ellenére imádtam! Nem tudom hogy tudsz lovagolni de vegyük figyelembe hogy telivér!!
2011. okt. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagos kezdőnek egy arab sok. Néha még egy haladónak is. Az általában addigra melegszik be, mire a lovas elfárad, ha már azt hitted, hogy fáradt és eleget mentél vele, akkor még tud úgy rotyózni, hogy örülsz, ha megbírod fogni.Én egy viszonylag jól belovagolt arabot szoktam lovagolni, km hiányban sem szenved, és jól is szokott viselkedni, de a múltkor olyan száguldhatnékja volt, hogy inkább engedtem menni, míg el nem fáradt, mert kár lett volna vele küzdeni.
2011. okt. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz utolsó nagyon igaz! Fél órát vágtáztunk karámban! Aztán kimentünk még terepre és min akinek az az előző fél óra sehol se lett volna! :)
2011. okt. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon lófüggő, viszont az arabok általában elég pörgősek, temperamentumosak, én inkább tapasztalt lovasnak ajánlanám... Láttam már jófej, jóindulatú arabot is, de olyat is, amelyik pl versenyen szétrúg mindent, nekifarol az oszlopnak, majdnem kirúg a nézőkre, stb... Pedig a lovasa nagyon érti a dolgát, nagyon ért a lovához...
2011. okt. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
az arab a kitartásáról híres, neki a fél óra az semmi de még a 6 sem fárasztja le én azon kezdtem lovagolni egy pillanatra nem volt képes nyugodtan állni , minden porcikája kívánta a vágtát , mondom ha valaki lóhoz született annak nem számít ,hogy mire ül!!! ha a lábaddal nem fogod a lovat lehet az egy sima kis pónicska arról is le eshet a lovasa!!! én merem ajánlani a leg meg bízhatóbb társ!!
2011. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

"mondom ha valaki lóhoz született annak nem számít ,hogy mire ül!"


Ez így igaz, de kicsit helyesbítek: ha már jó lovas, akkor mindegy mire ül. Ahogy az emberek, úgy a lovak sem egyformák. Nekem mindig bajom volt a kancákkal, akármilyen nyugodt kanca, alattam mindig valamit szemtelenkedett. A csődörnél soha nem volt ilyen problémám, én így fiatal korom óta csődörön lovagolok. Tiszta lappal kezdünk mindketten. Tudom, hogy azokkal vigyázni kell, és kész. A kancák viszont kiszámíthatatlanok, hisztisek, olyanok, mint a nők. Amúgy én is nő vagyok.

2011. okt. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a normális értelmes válaszokat! Egyébként arról lenne szó, hogy elutazunk Egyiptomba, de soha életembe nem voltam terepen, de már minden jól megy, úgyhogy a terep sem lenne ott gáz!

Szerintetek milyen lovat kérjek(heréltet, csődört, vagy kancát)? És mennyi időre mennyek: 1 vagy 2 órára?

Még egyszer mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Ment a like!!! =)

2011. okt. 27. 20:48
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodt lovat kérj, ez a lényeg. Gondolom heréltet adnának. A terep pedig nem mindegy hogy séta, vagy komolyabb.
2011. okt. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!