Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek az arab...

Mi a véleményetek az arab telivérről kezdő lovasnak terepre?

Figyelt kérdés
Már úgy értem a kezdő lovast, hogy szépen tud ügetni, de már a vágtát is elég jól tudja?
2011. okt. 27. 15:45
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
ha edzésbe vagy csak akkor vágj bele a 2 órába!!!(izom láz)
2011. okt. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Vágta terepről lenne szó.:-)

2011. okt. 28. 07:24
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Én lovagoltam Egyiptomban :) Nagyon jó volt, bár nekik tök mindegy, hogy kezdő voltál vagy haladó vagy egyáltalán ültél-e már lovon ott menni kellett. Volt egy csaj, az örült, hogy fenn maradt, annak a lovát úgy vezették vágtában egy másik lóról. Amúgy nem végig vágtaterep, mert sok helyen nagyon kavicsos és ott séta van.

Kobakot nem adnak, csak pénzért lehet bérelni, nekünk csak egy lábszárvédőt adtak.

Nem telivér arabok vannak ott, igaz előfordul egy egy szebb darab, de nem azokon lovagoltatnak. Lovasok alá herélteket és kancákat adnak.

Megkérdezte a srác: good rider? Mondom jah, alám adott egy kancát, de semmi baj nem volt vele, amúgy az összes ló nyugodt volt, pedig aztán húzták vonták őket rendesen, az itthoni félvérekhez hasonlóak voltak némi arab vérrel.

Én amúgy tavaly voltam és a Makadi-öböl végén lévő Sea horse Stable-nál lovagoltam. Volt ott egy két csődi és csikó, azok sütve voltak, azok tuti telivérek voltak.

2011. okt. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

08:53-as: Köszönöm a válaszodat!

Egyébként, hol voltál?

Én Sharm El Sheikh-be megyek az aqabai öbölhöz.

És mennyi időt lovagoltál?

Mennyit fizettél?

Edzésbe vagyok, szóval nem lehet nagy gáz a 2 óra sem!

2011. okt. 28. 13:30
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Hurghadától délre Makadi öbölben.

A környékbeli szállodákban mászkált egy pasas, aki prospektust lobogtatott és próbált embereket beszervezni. Vele kellett megbeszélni az időpontot, hogy mikorra jönnek értem és nála kellett fizetni az első részletet, amiről adott egy cetlit.

Durván 3 órás volt a program, amiben az út is benne volt, mert kinn volt a sivatagban, kiértünk, kifizettem a maradék részt, kiadták a cuccost (lábszárvédőt) és a már nyergelt lovakat, majd elindultunk. Maga a lovaglás rész durván 2 óra volt, majd visszaérve kaptunk egy doboz kólát, meg körbevezettek és megmutatták a farm többi állatát pl tevéket. Ezután vittek vissza a szállodába. Percre pontosan 3 óra volt mikor visszaértünk a szállodába.

Egy csapat kb 3-7 lovassal indul + van két vezető. Ne számíts tőlük díjlovas ülésre.

Ára 35 Euro volt, ami átszámítva akkor kb 10 ezer Ft volt, igaz drága dolog volt, de egy szép emléknek megérte (a mai árfolyamot nézve drágább).


A túra másnapján már jött is a tengerparti manus, hogy ma is megyek-e lovagolni. Elég nehéz volt lekoptatni.

2011. okt. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2011. okt. 28. 17:30
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Na? MIlyen volt? :)
2011. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Ezek az arab lovak: Egyiptom-Sharm El Sheikh(lovardájában) nem ismernek mást csak a lépést és a gyorsvágtát!

2 órára befizettem, vadkutyák jöttek de voltak vagy 30-an, a lovak nagyon féltek tőlük, s így az oktató mindig mondta, hogy galop-galop a lovak meg el gyorsvágtába!

Szerencsére sérülés, leesés nélkül megúsztam, de ez tényleg nem gyerekjáték, főleg nem kezdőnek!!!:-)

2011. nov. 8. 16:26
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nagy!! :DD Hát egyiptom és a lovak!! Ennyi! :DD

De azért jó volt?

2011. nov. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon jó volt!

Aki már tapasztalt lovas feltétlen el kell hogy menjen, mert ezt nem szabad kihagyni!

Nagyon jó volt!LOL

2011. nov. 16. 21:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!