Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent az amikor egy póni...

Mit jelent az amikor egy póni combon sütött?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 21:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hogy a combján van a sütése. :-o
2011. okt. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az mire jó?
2011. okt. 27. 21:43
 3/16 anonim ***** válasza:
A tulajdonosa megjelölte, hogy felismerhető legyen.
2011. okt. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Minden törzskönyvezett lovat megjelölnek úgy, hogy forró vassal belesütnek valami motívumot pl. (nem vagyok lovas, nem tudom pontosan)

A haflingi lovaknál pl egy virágot sütnek minden példányba.

A combonsütött azt jelenti, hogy ez az a jelet a combjára sütötték, nem pl a farára.

2011. okt. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2011. okt. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
Tisztavérű póniról lehet szó, feltehetőleg német származással, ott szokás combon sütni.
2011. okt. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2011. okt. 28. 16:49
 8/16 anonim ***** válasza:
tisztavérű és ennyi
2011. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

Hogyan tudtatok ennyi hülyeséget írni... Már csak abban nem vagyok biztos, hogy a kérdező ezt a kommentemet olvassa még.

Ha a lovak a nyakukon vannak sütve, azok keverékek.

Ha a nyereghelyen, akkor tisztavérűek.

Ha combon, azok a vezető vérvonalak tisztavérű leszármazottjaik, például messze földön híres arab méneseké. (Nyilván a tiéd nem arab, ez egy példa volt)

Egyébként van még a lapockán sütött... Ők a rendkívüli képességű lovak.


Egyébként amit a haflingiknak sütnek, az egy havasi gyopár. (Ezt az egyik válaszolónak küldtem kiegészítésképp)

2011. okt. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Uramisten.. Utolsó. És még te mondod másokra, hogy hülyeségeket írnak?

Olyan nincs, hogy keverék ló. A nyakon sütött a magyar félvér, ami különböző magyar fajtáktól, illetve elfogadott ménektől lehet, akár angol, arab telivér, francia, holland stb..

A nyereghelyen sütés nem jelent tisztavérűséget, pl. a magyar sportló nyereghelyen sütött, de ott ugyanúgy lehet magyar sportlóban elfogadott ménekkel fedeztetni, akik lehetnek külföldiek is akár, mégis magyar sportló lesz az utód.

Combon, lapockán sütve egyes fajtákat szoktak, ahol az a szokás vagy előírás. Egyes arab vérvonalak is pl. de a Shagya mondjuk nyereghelyen van sütve.


Azt még elmagyarázhatnád, hogy a lapockán sütés mitől jelenti, hogy rendkívüli képességű...

2011. okt. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!