Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a jobb? A zab vagy az...

Melyik a jobb? A zab vagy az árpa?

Figyelt kérdés

Melyik jobb egy hobbylónak tartott lónak?

Jelenleg bértartásban van. Elvileg 1,5 fánglit kap reggel, és ugyan ennyit este. Kint van a legelőn egész nap, és szénát is kap elvileg.

De nem néz ki jól. Sőt, látszanak a bordái, nem így kéne kinéznie egy tél előtti lónak szerintem.


Emellett hetente 2-szer, 3-szor lovagolom. De inkább a hétvégékre korlátozódva. Rendesen dolgozik, meg minden, de picit szerintem fel van pörögve.

Most zab-ot kap, de ha jobb lenne, akkor inkább átváltanék. (Ha lehet egyáltalán)

Esetleg más takarmányt is tudtok javasolni?


2011. okt. 28. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:

esetleg kukorica, mert az árpát áztatni kell, mert ha megdagad a hasában bekólikázik.

és egy kúra féreghajtó!

2011. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kedves első, amiről te beszélsz, az a lenmag, azt kell mindenképpen beáztatni. az árpának nem keményebb a héja, mint a zabnak. árpát csak régebben adtak dolgozó, pl igavonó, erdészetben dolgozó lovaknak. a lótenyésztős könyvem azt írja, hogy a tapasztalat alapján zsírosít és tompít. tehát inkább zab, ha kicsit hizlalni kell, akkor kukorica, maximum fele-fele arányban
2011. okt. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hízásra kukoricát kell adni a lónak, de azzal csak nagyon óvatosan kell bánni, nehogy bekólikázzon. Az én lovaim kukoricát és zabot is kapnak fele fele arányban. 3 fángli reggel, 3 fángli este. Meg ez mellett kapnak lótápot.

Azt azonban hadd tegyem hozzá, hogy ez sok mindentől függ, hogy melyik ló mennyit kap (fajta, munka, stb.).


Íme az én lovacskám:


[link]

2011. okt. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor ha van rá lehetőség, kipróbálom, amit mondtatok.


Ha még erre válaszolnátok, hogy szerintetek tényleg nem néz ki olyan jól, vagy én tévedek?


Így néz ki most, ezek mai képek:

[link]

[link]


De nyáron így nézett ki:

[link]

(ne azt nézzétek mit csinálunk, itt megy először futószáron)

2011. okt. 29. 17:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Jól néz ki. Igaz, hogy látszódnak a bordái, de ez még nem vészes. Nagyon szép ló, büszke lehetsz rá.
2011. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, vagyok is :)

Csak aggódom, hogy nem jó neki, és éhezik.

2011. okt. 29. 21:55
 7/8 anonim ***** válasza:

# 1/6: az árpát is be kell áztatni, nagyapám lova abba pusztult bele hogy nem áztatta be az árpát, mert sietett máskor mindig megcsinálta most nem, a ló elpusztult :S

és újra kedves kérdező: a búzától is tartsd távol!

2011. okt. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2011. okt. 30. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!