Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ahhoz kell engedély, ha...

Ahhoz kell engedély, ha istálló nélkül, vagyis ridegtartásban tartanám a saját lovam és csak egy telket vennék valahol külterületen?

Figyelt kérdés

2011. okt. 29. 07:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen engedélyre gondolsz?

A ridegtartást úgy képzeled, hogy nem lesz semmi fedél, ami alá behúzódhatna? Ez nem tűnik túl jó ötletnek.

Egy lovat egyedül nem jó tartani, ridegben pláne nem!!

Ha nem lesz, aki őrizze, csak ott hagyod egy telken, szerinted meddig lesz lovad?

2011. okt. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
már volt lovam teljesen fedetlen helyen,mondjuk akkor télen elég rendesen be volt takarva és semmi baja nem volt...
2011. okt. 29. 08:02
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem is azzal van a baj, bár mondjuk jégesőben lehet nem lesz boldog, hanem, hogy egyedül, a világtól elhagyatva. Ez csak az én véleményem, de szerintem kegyetlenség.
2011. okt. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem egyedül lenne, lenne mellette még 1 ló és napi szinten látogatnám
2011. okt. 29. 10:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor is mindenképp kell nekik egy fedett hely! Mert a ridegtartás nem arról szól, hogy kicsapjuk a lovat ey csont legelőre, aztán ridegtartás ejj.

Kell itató, vájú, amit LEGLÁBB hetente egyszer, de inkább gyakrabban, néhány naponta jól kisikálsz, mindennap hordod nekik a friss vizet, megnézni, hogy a legelő, amit választottál-e, nincs-e tele lovakra nézve mérgező növényekkel. Ezen kívül kell nekik egy hely is, ahová behúzódhatnak, a ridegtartás a vadlovak körülményeit próbálja szolgálni kicsit urbanizánsabb módon, és az időjárási viszontagságok esetén a vadlovak is behúzódnak a fák közé, védve az eső, szél ellen.

Aztán jön a tél. Nem lesz mit legelni. Folyamatosan vinned kell nekik a hatalmas szénaadagokat. Befagy az itató, akár napi többször is járhatsz le betörni a jeget. Illetve még ott van a legelő karbantartása, ugyanis amelyik ló eszik, az trágyázik is ;)


Úgyhogy csak akkor vállalj ridegtartást, ha ezeket a feltételeket biztosítani tudod a lovaknak.

Amúgy meg ha biztosítani is tudsz mindent, akkor is elég meggondolandó... Külterületen, két ló, gondolom napi 1-2 óránál többet nem lennél kint náluk... Fel sem merült benned, hogy majd valakinek eszébe jut a magáévá tenni őket...?

2011. okt. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a legelés nem elég kaja a lónak, etetned kell... Itatni szintúgy, és kéne valami fedett hely is... Az meg csak mellékes, hogy télen nincs fű, sőt, ha lelegelik, és pl szakadó esőben összetapickolják, akkor megintcsak nem lesz mit enniük... Az meg szintúgy csak mellékes, bár ez az én véleményem, hogy azért ha kib*szol két lovat egy rohadtnagy legelőre, az nem megfelelő nekik... Ménesben is sokan vannak, ketten nem lesznek jól szerintem...
2011. okt. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ha jól tudom a lovak elég válogatósak e téren,tehát nem esznek olyat,ami rájuk nézve mérgező
2011. okt. 29. 12:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Én se nem itthon tartom a lovaim, hanem szintén van egy külön tőlem nem is olyan messze egy telkem, ahol istállót és karámot van a lovaimnak. Ez elég macerás egy olyannak, aki nem szokott hozzá ehhez. Nekem vannak még ott kinn állataim, ezért sok időt töltök kinn, de én szeretem is ezt az életformát. Inkább vagyok ott kinn, mint egész nap bezárkózva a házba... Viszont amitől a legjobban kell tartanom, azok a betörők. Úgyhogy 2 kutyuska is van kinn, meg biztonsági kamera, valamint a szomszédaink is "startra készek", ha tolvajról van szó, mivel már őket is nem egyszer rabolták ki. Az istállót direkt úgy csináltuk, hogy megelőzzünk minden probléma forrást. A karámokat szintúgy. Napközben a lovak kinn vannak a karámban, meg a legelőn, éjszaka pedig az istállóban. Otthon sajnos nem volt elég nagy a karám, és 5 lónak már kezdett elég szűkös lenni. Valamint a szalmát, szénát, és a takarmány nagy részét is amott kinn tároltuk, otthon csak annyi volt, amennyi egy darabig elég.
2011. okt. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon beteg ötlet!!!!
2011. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!