Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért akarják lebeszélni...

Miért akarják lebeszélni arról, hogy ilyen lovat vegyen?

Figyelt kérdés
Elég érthetetlen számomra ez a dolog. Találtam egy andalúz lovat 10 000 euróért. Viszont pl. a Zangersheideban van egy csikó, ami úgy megtetszett (6 hónapos csikó), "csak" 12 000 euro. Ha tételezem valaki andalúzzal szeretne versenyezni, akkor mit akadnak ki azon, ha olyat vesz Főleg, ha (HANGSÚLYOZOM) jó lovas, és van is rá lehetősége. Miért vegye meg a szintén abban az árkategóriában mozgó német lovat (vagy akármi), ha az illető egy spanyol lovat szeretne. Ha német lovat, vagy valami flancos külföldi fajtát vesz az ember lánya, akkor azonnal megdicsérik, és az egekig magasztalják. Akkor azt szabad, mindegy, hogy kb. egyforma árkategória. Ha viszont spanyol lovat, akkor azzal jönnek, hogy iszonyatosan drága. Mintha a német paci olcsóbb lenne. Nem tudom hova tenni a dolgokat. Ha lovat vásárolsz, akkor igyekszel olyat venni, ami a számodra a legmegfelelőbb.

2011. okt. 31. 05:05
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez full hülyeség. Ha valaki tapasztalt lovas, csak el tudja dönteni, mi kell neki. Ha andalúz, hát andalúz. Ha pénze is megvan rá, miért ne? Ugyan kinek mi köze van hozzá?

Kicsit olyan ez , mint ha az ember autót akar venni, van is pénze elég, beleszeret egy Wolkswagenbe, de mindenki rá akarja beszélni egy BMW-re. Minek?

Rendben, hogy kezdő lovasokat segítsünk, ne csináljanak baromságot, de én se szívesen venném, ha valaki beleszólna, milyen lovam legyen. 25 év lovasmúlttal csak el tudom dönteni....

2011. okt. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Aki jó lovas, az el tudja dönteni, hogy milyen lovat akar venni.

2. Akinek van 3 milliója (10 ezer euro) arra, hogy lovat vegyen belőle, tök mindegy mit vesz, ennyi pénzért nem adnak selejtet.

Bár azt nem írtad, hogy az andalúz milyen korú, mert egy féléves csikóból még lehet bármi, főleg hogy 3 év alatt történhet vele bármi mire lovagolható lesz.

2011. okt. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Háát, díjlovaglásban van némi előítélet az emberekben, bírókban is a nem megszokottakkal szemben. Ilyen az andalúz, fríz ló is pl. Szóval ilyen lóval jobban meg kell küzdeni a pontokért (eleinte).
2011. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!