Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sportcipőben lehet lovagolni?

Sportcipőben lehet lovagolni?

Figyelt kérdés
Megjött a kedvem a lovagláshoz, de nincs lovaglócsizmám. Gondolom, ha komolyabban elkezdek majd, akkor veszek, de ahhoz elég drága, hogy így az elején vegyek. Szóval lehet sportcipőben lovagolni?
2011. okt. 31. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elején persze, nem mindenki kezdi lovaglócsizmával :)

Sőt, nekem több mint 10 év után is csak lovaglócipőm van lábszárvádővel.

Javaslom hogy próbáld ki a lovaglást, és ha tetszik, akkor az első pár óra után fektess be egy lovaglócipőbe, lovaglónadrágba, esetleg lábszárvédőbe.

Ha használtan nézel, akkor egész olcsón is lehet kapni :)

2011. okt. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én két éve lovagolok, mindig sportcipőben. Fontos, hogy e deszkacipő legyen, mert az kényelmetlen a kengyelben. Lapos talpú, 'kicsi' cipőt vegyél, ne túl vastag talpút. És ne sajnáld, mert mocskos lesz! :DD
2011. okt. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, persze, én majdnem mindíg sportcipőben lovagolok. Nem szeretem a csizmát.
2011. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, de ha valóban megtetszik a sport, és előreláthatólag hosszú távon űzni szeretnéd, érdemes befektetni, ha másba nem is, egy olcsó lovaglócipőbe, térdzokniba, és valami egyszerű kis lovaglónadrágba (meg természetesen kobakba, ha ott nem tudnak biztosítani hosszú távon)

De egyébként ha még nincs pénzed kobakra (mert az a pár lovaglócucc, ha körül nézel lovasok.hu apróhirdetéseken, meg minden alig párezer forint, a kobak viszont a három, négyszerese), akkor egy ideig egy biciklis sisak is megteszi. :-)

2011. okt. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
én most nemrég kezdtem el lovagolni és először én is sportcipőben mentem és tökéletes volt, persze a csizmába kényelmesebb de ha nem vagy benne még biztos, akkor tökéletes lesz egy sportcipő is :) sőt barátnőm már több éve lovagol és van neki lovaglócipő és csizma is és nyáron még néha ő is sportcipőbe szokott menni :D
2011. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dvorzsák Fruzsina válasza:
Nyugodtan lovagolhatsz sportcipőben, de legyen egy kis sarka, hogy ne csússzon ki a lábad a kengyelből. Olyan zoknit vegyél hozzá, amiből nem lászik ki a lábad, mert a nyereg könnyen feltörheti.
2011. nov. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hát persze hogy lehet. A csizma csak azért kel hogy ne kezdje ki a combod a nyereg de hát gondolom hosszúnadrágban lovagolsz :D meg hogy sarka van és nem engedi hogy túlságosan előrecsússzon a lábad az meg ritkán van hogy annyira előrecsúszik és velem 1x volt ilyen de éreztem hogy vmi nem jó és hátrébbcsúsztattam.
2011. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 éve lovagolok, és még mindig nincs se lovaglócipőm, se lovaglócsizmám. Szerintem nem érdemes a lovagláshoz külön cipőt venni, ha nem lovaglócsizmát vagy lovaglócipőt akarsz. Szerintem is először próbáld ki a lovaglást, és ha tetszik érdemes belefektetni pénzt. A cipőben az a lényeg, hogy vékony talpú legyen, és semmiképpen sportcipő, mert azok általában olyan felépítésűek, hogy beleakadhat a kengyelbe, és súlyos balesetek lehetnek belőle. Még az is előny, ha nem csúszik a cipő talpa, mert akkor nem lötyög a kengyelbe. Nekem most egy használt sima talpú cipőm van, szóval szerintem először egy használt szakadék cipőbe menj, mert ez koszos lesz, és elrongyolódik, meg ilyesmi. De ha te úgy gondolod, hogy megéri egy új cipőt venni, azért hogy párszor elmenj benne lovagolni, és azután már ne tudd használni, akkor te tudod.
2011. nov. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!