Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha jobbra akarok haladni a...

Ha jobbra akarok haladni a lovammal, akkor melyik oldali sarkammal "piszkálom" meg milyen segítségeket adok neki?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
huzd a jobb szárat, bal szárat engedd, bal oldalt srkalod, jobbal nem! de ezt az edződtől kérdezt ő meg is tudja mutatni, ;)
2011. nov. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
* sarkalod
2011. nov. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy bal szár tart!!! Nem enged, mert akkor a ló szépen kisodródik a vállán...

Jobb szár kicsit, finoman meghúz.

jobb csizma hevedernél, bal heveder mögött zár. Nem piszkál, hanem szimplán odazár.

(ez abban az esetben ha angol stílusban lovagolsz. Westernben a kéz- ha egy kézben fogod a szárakat- kicsit jobbra tol, bal csizma zár, jobb nyit. a westernesben sajnos már nem vagyok biztos, ha rossz, nyugodtan javítsátok ki!)

2011. nov. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első elég nagy butaságot írt, a második jól írta. Külső szár határozottan megtart, belső szár finoman hajlít/vezet (szóval finoman meghúz). Belső csizma hevedernél, külső csizma heveder mögött ;)
2011. nov. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kezdő lovas vagyok, ezért lenne egy kérdésem. Ha bal csizmával heveder mögött odazárok, akkor nem ugrik vágtába? Nem így kell beugratni vágtába is (külső csizma heveder mögött zár). Még csak futószáron vágtáztam, ezért szabadon lovagolva nem is nagyon merem heveder mögött a lábam.
2011. nov. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

11:57!


nem ugrik be mert a beugratást és a hajlítást nem ugyanugy értelmezi és mások a szársegítségek is.Jelen esetbe a hajlításról van szó itt azért kell odateni a belsö csizmát,hogy köré hajlítsuk bordábol a lovat és ilyenkor a külsö csizmának nem beugrató hanem támasztó szerepe van,vágta beugratásnál pedig inditó szerepe is van.

2011. nov. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!