Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a welsh pónimra felül az...

Ha a welsh pónimra felül az unokatesóm/barátnőm (nem tudnak lovagolni) és én meg vezetem a lovat, elkezdek szaladni akkor a ló is szalad vagy üget? És mi lesz ha a barátnőm ugye nem végez olyan mozdulatokat ami ügetéshez kell?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Rosszabb esetben leesik, vagy szét"hupogja" a lovad hátát. Mondd neki, hogy próbáljon laza derékkal szorítani a lovat, arra a pár méterre még meg tudja tartani magát.
2011. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a szalad az nem jármód :)

Próbáld ki úgy, h üresen vezeted magad mellett, és elkezdesz futni :)

Valószínűleg ügetni fog.

Az unokatesónak meg mondd meg, h laza derékkal üljön :)

2011. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) És ha csak simán ül? (vagyis ha nem szorítja a lovat)
2011. nov. 1. 21:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor a lovon összevissza hupog, ami nem tesz jót a pacid hátának.
2011. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Először is, ha még nem tud lovagolni, akkor csak lépésben haladjatok.. pár alkalom után futhatsz, ügettetheted a lovat, de futószáron sokkal jobb :) és neked sem kell futni
2011. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:D igaz , köszi a válaszokat!
2011. nov. 2. 07:22
 7/8 Dvorzsák Fruzsina válasza:
Jobb, ha inkább futószáron tartod a lovat, úgy mindannyiotoknak jobb, DE ha a barátnőid nem tudnak lovagolni, akkor inkább csak lépjenek a lóval, vagy akár Te is megmutathatod nekik, hogy kell. Ha az utóbbit választod, akkor célszerű a könnyűügetést mutatni, akkor nem fognak "huppogni" a ló hátán. Különben ügetni fog a ló, hogyha szaladsz, de amúgy olyan jármódja nincs a lónak, hogy szaladás.
2011. nov. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi :D tudom , rájöttem még amikor kiírtam hogy nincs olyan jármód :)
2011. nov. 2. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!