Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik zabla jó neki?

Melyik zabla jó neki?

Figyelt kérdés
Menős, telivér lovam van, érzékeny a szája, de ugyan akkor szófogadó is. Lovagoltam már mosolygó zablával, ami elég erős volt neki, aztán egy vékony csikó zablával, de azt is erősnek láttuk. Vettem neki egy gumis 2x tört zablát, aminek a közepén van egy kis forgó rész. Ez nagyon jó volt neki, szépen szót fogadott, aztán most meg úgy tűnik, hogy ez picit kevés neki mégis. Gondolkoztam már gumis 3 karikás zablán is, de még nem próbáltam ki, vagy esetleg gumis mosolygó zabla. Valaki tud segíteni? Köszönöm.
2011. nov. 2. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Normál angol csuklós csikózabla. A vigyorgót felejtsd el, telivérek nem szokták jól viselni.
2011. nov. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy akkor egy vastag csikózabla, egyszer tört kell neki, annál erősebb sztem nem.
2011. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én a D és az 1x tört csikó zablát használom a telivérhez
2011. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy megpróbálhatod az 1x tört rézzablát. Bár az lehet, hogy kicsit nehéz lesz neki. Először próbáld meg hagyomános csikózablával, utána az általam említett rézzel(tömör legyen, ne üreges!)
2011. nov. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én görgős d-s zablát használok a telivéremhez. másik lovamnál is nagyon bevált a d-s zabla (ott nem görgőset, de üregeset használtam), a sima csikózablánál pont egy kicsit erősebb.
2011. nov. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!