Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez kinek a hibája?

Szerintetek ez kinek a hibája?

Figyelt kérdés
[link]
2011. nov. 2. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
egyértelmüen a ló hibája,látszik ,hogy nem ijedségböl csinálta hanem szánt szándékkal.
2011. nov. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Első blikkre azt mondanám, szenya a ló. Aztán ahogy többször megnéztem, jól látható, hogy a kiscsaj erővel (teljes súlyát használva) beletenyerel a ló szügyébe, vagyis inkább a nyaka legalsó részébe. Nem mondom, hogy felmenti a lovat feltétlenül, de nem tudhatjuk, nem okoz-e komoly kellemetlenséget, fájdalmat a kiscsaj a lónak. Persze az is igaz, hogy nem tudok elképzelni olyan körülményt, hogy bármelyik lovam ezt csinálná, de nem ismerjük az előzményeket.
2011. nov. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
a ló gazdáját hibáztatom, mert odaengedte a kiscsajt a lovához úgy, hogy nem megbízható. Vannak ilyen lovak, akik a gazdájuk és az emberek fejére nőnek, és így viselkednek. Itt nem a ló a hibás, mert megfelelő neveléssel és tartással nem alakult volna ki agresszió még indokolt esetben sem. Az én lovam pl sosem csinálna ilyet.
2011. nov. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

1ébként ha az árnyékot figyelitek a ló már akkor sunyított, mikor a lány csak nyúlt felé.


(előző voltam)

2011. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
nem hinném hogy a ló hibája... igazából a ló sosem hibázik...bármi roszat is csinál, mindíg az jön ki hogy az ember elrontott valamit
2011. nov. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De, tudhatjuk hogy nem okoz neki fájdalmat. Nézd meg a ló mozgását, eleve agresszívan lép fel, csak eleinte még tűrtőzteti magát és megpróbál elhúzódni, érintésre viszont rögtön támad. Ilyet én csak kivadult lovaknál láttam eddig, bár azok inkább rúgtak, azt viszont keményen.

Tehát a gond itt a lóval van, de közvetve magával a gazdával, aki elhanyagolta. Egy rendesen nevelt ló ilyet nem csinál, mert ennél ártatlanabb megmozdulásokért is kapnak a fejükre. Tehát alapvetően az ostobaság itt a gond.

2011. nov. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kinek a hibája? Annak, aki videózta. Mégis árulja már el nekem valaki, hogy ahelyett, hogy videóznának, miért nem tesznek valamit. Ez pont olyan, mint amikor valaki lóg a szakadék szélén, és az ott lévők jó először előkapják a fényképezőgépet, vagy a kamerát, és csak utána húzzák fel, ha addig még nem esett le az illető.
2011. nov. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Agresszív a ló, az tény. De hogy ez kinek a hibája? Valószínű, hogy nem véletlen lett agresszív.

Az is lehet, hogy megálltak az emberek út szélén, mert "jajjpacidearanyos" és besétáltak hozzá, úgy, hogy a tulaj ott sincs. Láttam már ilyet, apuka 3-4 év körüli gyerekkel be a karámba, egy tetszőleges ló hátára feltette a gyereket. Pont kiválasztott egy 3 éveset akin még sose ültek, szerintem a ló is meglepődött, vagy érezte, hogy gyerek, vagy nem tudom miért nem vágta földhöz.

2011. nov. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azé, aki odaengedte a gyereket.. Bár a lányban is lehetne egy kis félelemérzet, a késsel mászkáló láthatóan zavart embert sem megyek oda megsimizni... Oké, hogy szenya a ló tényleg, de ez csak neveltség, ez esetben neveletlenség kérdése... De ha az én lányom találná ki, hogy menjünk oda megsimogatni a lovat, nem hagynám... Alapból, látszik, hogy sunyít a ló, helyből nem lehetett egy kedves teremtés, nem hiszem, hogy odament barátkozni hozzájuk... Ha valamihez nem értesz, nem kell odamenni piszkálni, mert nem ismered a testbeszédét, és nem tudod, milyen reakcióra számíthatsz... De még ha értesz is a lovakhoz, akkor sem mész oda, legalábbis én nem, mert nem az én lovam, nem ismerem, és igen, még ha ismered is a lovakat, akkor is tudnak meglepetést okozni... Szóval ne basztasson egy 700 kilós állatot úgy, hogy fogalma nincs arról, az mire képes ...
2011. nov. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!