Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baj volna, hogy nyugisabb...

Baj volna, hogy nyugisabb lovat akarok lovagolni jó lovas lévén?

Figyelt kérdés
Lovagolok már egy ideje, úgyhogy mondhatjuk úgy is, hogy jó lovas vagyok. Régebben versenyeztem is díjlovaglásban, csak aztán az anyagiak közbeszóltak, és jelenleg még saját lovam sincs. Kihagytam egy kicsit, és miután újra lóra ültem, alaposan megváltoztam. Régebben szerettem a temperamentumosabb, élénkebb lovakat, főleg a méneket. Első lovam is egy mén volt, és semmi bajom nem volt vele. Felkészült voltam, nem mentem fejjel a falnak ami a lóvásárlást illeti, és amikor megláttam a volt lovam, azt kell mondjam az szerelem volt első látásra. Nem a neme alapján választottam, se a fajta szerint. Megláttam és megszerettem, és minden jól is ment. Hamar összeszoktunk a lóval, és nem is volt különösebb probléma vele, pedig elég soknál először kiverte a biztosítékot, hogy első lónak egy mént választottam. A kihagyás után viszont most inkább a nyugodtabb lovakat részesítem előnyben. Egy ideig nem ültem lóra, aztán ismét elkezdtem lovagolni, de már csak hobbiból. Megint az elejéről kezdtem mindent, és most már úgy lovagolok, mint régen. A lovardában viszont állandóan piszkálnak, mert most már inkább a nyugisabb lovak felé húzok.. Azzal jönnek, hogy egy jó lovasnak a nehéz lovaglású lovak valók, és folyton olyanokat osztanak nekem is. Valahogy most jobban vigyázok magamra, és nem hajt a versenyzési mánia (régebben sem csak az miatt csináltam), de most pusztán egyszerű "lazulásból" akarok lovagolni. Hiányzik a volt lovam, őt szerettem, és nem féltem, nem ártott, hogy mén, inkább még jobb is volt, de most inkább csak a nyugodtabb lovakat szeretnék lovagolni. A többi lovas meg az edzőm, meg még a szomszédnak a dédunokájának az unokahúgának is baja van ezzel. Tudom, hogy szokatlannak találják ezt tőlem, de most így érzek és hiába mondom, egy rakás elvárásuk van velem szemben.
2011. nov. 4. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ebben nincsen semmi rossz. Én is úgy mond haladó lovas vagyok, de én se szeretem a sárkányokat. Én nyugisan szeretek lovagolni, nem pedig küzdeni. Hobbista vagyok nekem az sokkal nagyobb feltöltődés, hogy odadobott szárral sétálok a lovammal az erdőbe, mint az, hogy végre leszedtem egy szár ellen menős ló fejét.

Szóval nyugodtan kérj nyugis lovat, ebben semmi szégyen nincs, a többi ember meg pukkadjon meg az elvárásaival.

2011. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Nem baj ez, én is így vagyok vele.

Ellovagolom én a hülye lovakat is, de ha elmennék valahova lovazni, akkor nyugis, kényelmes terepet/túrát szeretnék menni, és nem a lóval hadakozni. Nem félelem, csak szimpla kényelmesség. :)

2011. nov. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
az a jó lovas aki minden tipusu lovat eltud lovagolni és mindegyik lora egyformán át tudja vinni a segitség adásokat,attol még ,hogy nem egy habzó idegbeteg állat egy ló az nem azt jelenti,hogy nem kell hozzá lovas tudás ugyanugy azt is meg kell tanítani mindenre és ez nem egyszerü folyamat szoval aki ezért lenéz téged az nem jártas a lovaglásban.
2011. nov. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Mondd meg nekik, hogy most már azért jársz lovagolni, hogy feltöltődj, kikapcsolódj, szórakozz, és nem azért, hogy végigveszekedd a lóval a hátán töltött időt, az most már legyen más szakmája, te átváltottál takarékos üzzemódba. :)
2011. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sssaszem ***** válasza:
Tudod én is hasonló cipőben vagyok. Végre sajátom van, én is úgy voltam, hogy nem szerettem a sem lustákat sem a hajtós lovakat, de szerettem, hogy nyugodt legyen és menjen, ne rohanjon el. Végre van sajátom ami nekem megfelel. Nem rohan el megy se nem lusta, se nem hajtós, de támaszkodik.
2019. jún. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!