Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tovább "rágjam" a fülüket?

Tovább "rágjam" a fülüket?

Figyelt kérdés

A kedvenc lovam egy 4 éves Magyar félvér kanca. Egy 40év körüli embernél van még 2 lovával együtt. De szerencsétleneket még azért is üti ha valamit nem úgy csinálnak ahogy a férfi elgondolja az egészet.

A lóval én szoktam foglalkozni. Már vettem neki nyerget,kantárt, lótakarót, kötőfék és stb.-ket. Egy időben az volt, hogy megvesszük de nincs hova rakni mert a második emeletre csak nem hozhatom fel.

Viszont most a mellettünk lévő faluba van egy fiatalember akinek van egy lova és egy ismerőse is ott tarja nálla. És azt mondta, hogy ez a ló is lehetne ott. (háznál tartja).

Olyan 15-20ezer forintért (rideg tartás) takarmánnyal együtt.

Az előbb beszéltem anyummal, hogy miket csinálnak a lóval és, hogy van ennyiért tartás. De ő azt mondta, hogy szó sem lehet róla. Megéri tovább rágni a fülüket?

Tudom, hogy mibe kerül egy lótartás, de nagyon megszerettem a lovat , egy hetes korától ismerem / járok hozzá. És már néha alig bírom rászedni magam, hogy kimenjek mert nem tudom végig nézni, amit velük csinálnak. :(

Különben "eladó" a ló , vagyis nekünk eladnák.

Anyukámék azt mondták, hogy nem a ló árával lenne a baj, hanem hogy nincs hol tartani. De most VAN!



2011. nov. 5. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Azt lehet tudod mennyi a lótartás, csak azt nem tudod, hogy mennyibe kerül a háztartás! A gyerekek mindíg úgy állnak hozzá, hogy ó, a szülő desokat keres, lenne pénze rá, csak azt felejti el, hogy ezért cserébe valamiért le kell mondani. Márpedig a szülő is ember, mint ahogy te se mondasz le szívesen az internetezésről, úgy a szülőnek is megvannak a maga szükségletei, és ugyan be lehet próbálkozni, de nem egyhamar fog lemondani róla.


Jobbat mondok: ami az ember akar, azt megoldja. Ha akarták volna, eddig is szereztek volna helyet...

2011. nov. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a fülét ne rágd tovább mert még a végén megeszed és nem fogja hallani amit mondasz neki a lóról.Figyelj ez nem ilyen egyszerű ahogyan azt te elgondolod megvenni tényleg nem drága de tartani az már nagyon sokba kerül most ha nincsen rá anyagi keret akkor később sokkal nehezebb lesz elválnod tőle ha kényszerböl el kéne adni,az meg a másik ,hogy most még kecsektető az a 20ezer de egy ismeretlen emberbe ne bízzál meg később aztán meg kitalálja ,hogy emeli az árat akkor mit csinálsz? nehogy isten elengedi a tartozást a lóért cserébe (ezt szokták csinálni) de ettől még neked rossz lesz.előre kell gondolkodni mert az üzletbe csúnyán át tudnak b@szni pláne ,hogy kiskorú vagy .
2011. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Apukámmal jóba vannak szóval így nem hiszem, hogy átrázna.

De akkor minek ígérgette, minek vette meg a felszerelést hozzá ha most visszamondja az egészet?!

Meg amúgy is egy hónapra a lovaglásom az 10ezer fölött van. Akkor meg már majdnem ugyanott vagyunk. Jó persze tudom, hogy állatorvos , kovács meg ilyenek vagy ha megsérül.

De még mindig jobb , hogy 15 ezret fizet mint a lovardába a bértartásért 30 ezret.

2011. nov. 5. 19:19
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
Ha megtehetitek, akkor beszéld meg velük, mondd el, hogy ez hogyan is történne, és hogy ha csak ez a baj, most meg lehetne oldani... Egyébként ha nagyon rosszul bánnak velük, az állatvédőket is kihívhatod, hogy vigyék el a lovakat, az egy dolog, hogy elhozod a kedvenced, de a másik kettővel mi lesz?! Azokat agyonverheti? Akár amúgy érvelhetsz ezzel is, hogy rossz helyen van... De tényleg vitesd el a másik kettőt!!
2011. nov. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!