Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 5 éves lovammal gondjaim...

5 éves lovammal gondjaim vannak. Ötletek?

Figyelt kérdés

Nem sok időm van sajnos, és ez a ló kifejezetten sok időt igényelne. Ma és tegnap is felültem rá, és olyan hisztit levágott(főleg ma, egyik barátnőm felült előttem, hogy megbizonyosodjak róla, hogy a ló rám van-e kapva, vagy sem) hogy majdnem a földön kötöttem ki. Két éve van belovagolva. A lovardában ahol belovagolták nem bántak vele kesztyűs kézzel, ha nem csinált meg valamit egyből, akkor pálca csitt-csatt. Fél is rendesen a pálcától.


Újabban rángatja a fejét, nem tudom hajlítani a lovat, és főleg vágtába ugratás előtt mint egy bakkecske. Az is felmerült, hogy a lovast nem szereti a hátán. Talajon mint a kisangyal úgy lehet vele dolgozni. Semmi némi probléma nincs vele. De ha már rajta ülök, mindjárt más a helyzet.


Szerintetek mire mehet ki a hisztije? A felszereléssel lehet gond? Esetleg csak többet kellene rajta ülnöm? Rendszeresen van mozgatva futószáron, de nem mindig van időm felülni is rá. Mit javasolnátok?


2011. nov. 6. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

A futószárazáson kívül mennyit mozog?

Egy ötéves ló szinte még csikó, nagy mozgásigénnyel, ha még abrakot is rendesen kap, nem csodálkozom. De egyet árulj el: ha futószárazni van időd, akkor lovagolni miért nem???? Félóra lovaglás is lovaglás, a ló is jobban élvezi, mint a monoton futószáras munkát... Nem lehet, hogy félsz egy kicsit a lótól, azért nem ülsz rá? Ez így csak rosszabb lesz, a lovadnak egyrészt karámban a helye, jó nagyban, hogy tényleg mozogjon is, és legalább heti ötször ülnöd kéne rajta, ebből két terep.

2011. nov. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
nem tudod hajlítani és rángatja az átmenetnél a fejét=félti a száját és merev a nyaka.ez csak az én tanácsom lesz ne csak erre hagyatkozzál! hagyd ,hogy elazuljon ,nyujtasd le mélyre(egész lovardában) ,hogy adja fel a hátát és hosszu száron engedges neki rá ,hogy legyen bizalma a kézhez közben lovagold folyamatosan elöre ,hogy ne akadjon el a fordulokban illetve az átmenetekben .sok ügetés-lépés átmenettel és sokk ügetés állj feladatal tudod elazítani és elérni nála az átengedöséget.ha bisztos a támaszkodása utána kezd el hajlítgatni (sok körben váltás és 3 ívü kígyóvonalat ajánlom vele csináltatni)valószínü ,hogy nem fog a csizmára sem összetolódni egyböl szoval inkább csak szára fog hajlani az elején ez nem meglepö.ha lehet csikó zablát használj ,elsönek az önhordását és a támaszkodását kell renbehozni szerintem ,hogy ne akadjon el az átmenetekbe sem(pláne ha fiatal ló) és akkor nem fog "ugrálni mint egy kecske"
2011. nov. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
nyulbarát igazat írt, de annyit mindenképp hozzátennék, ha nagyon tele van a ló, akkor futtasd ki előbb, mert addig fejen állva ketyeghetsz, akkor sem fog együttműködni.
2011. nov. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos azért nincs időm ráülni, mert heti 5X futószárazom, és ez kell neki ahhoz, hogy lenyugodjon annyira, hogy rá lehessen ülni. Van, hogy csak egy óra futószár, lefőzi magát mert ideges, menne, és utána nem piszkálom tovább. Amikor nyugodt, akkor ülök rá. Egész nap karámban van, mozoghat. Csak éjszakára van boxban. Egyébként ráéreztél, egyszer nagyon csúnyán ledobott, azóta csak akkor ülök rá, ha tutira nyugodt, legalábbis meg tudom ülni. Az még nem probléma ha egyet kettőt bakkol, esetleg ugrálgat mint ma, de amikor már le akar lökni szánt szándékkal szabadulni, na azt nem szeretem, a futószárazással kívánom ezt kompenzálni, kevés sikerrel, mert rengeteg energiája van.


Egy időben megvontuk tőle az abrakot(egy nagyon kicsit kapott, kb két maréknyit, hogy amíg a többi eszik, ne az ajtóban forogjon) és egy hónap alatt láthatóan fogyott, a széna adag maradt, nem volt többet mozgatva mint addig, szóval visszakapta az abrakját. Gondolom ezért is mindig olyan energiabomba.

2011. nov. 6. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lett rendesen belovagolva... Azóta megoldódott a helyzet?
2011. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor valóban belovaglásgond van. Keress egy szakembert, bízd rá pár hónapig a pacit és garantáltan helyre fogja hozni.
2011. dec. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hála a jó égnek úgy hozta a sors, hogy találkoztam egy nagyon rendes és jó szaktudással bíró edzőt, aki szívesen folgalkozik velünk. :) Még nem jött el az ideje(így a vizsgaidőszak miatt), de utána amint tudok időt szakítani rá, mindenképp megtanítjuk neki ami hiányzik. Köszönöm szépen az érdeklődést! ;)
2011. dec. 8. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!