Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha veszek egy lovat és új...

Ha veszek egy lovat és új helyre szállítom, akkor mennyi időbe telhet mire megszokja az új helyét és elkezdhetem lovagolni?

Figyelt kérdés

2011. nov. 6. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
körübelül egy 1 -2 hét mire egy ló megszokja attól függ milyen természetű
2011. nov. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem is 1-2 hét, de ez a többi lótól is függ és persze tőle is.
2011. nov. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1-2 hét, de amúgy olyan 3-4 nap után már felülhetsz rá egy kicsit a karámban sétálgatni, vagy valami.
2011. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Hetekbe kerül, amíg otthon érzi magát, de jó nagy hülyeséget csinálsz, ha nem kezded el azonnal lovagolni. Jól lepihenteted, aztán majd nézhetsz, mit csinál, amikor újra rá akarsz ülni.

Akárhányszor vettem lovat, azokra legkésőbb másnap felültem. Pontosan akkor fogja jobban megismerni a helyét, ha nem a boxból nézelődik. Én mindig lelovagolom őket karámban, aztán sétálok egyet levezetésként az istálló, karámok körül, néha akár az erdőt megkerülöm velük rögtön az első nap. Jobb a pacinak, ha szétnézhet, hová is került.

2011. nov. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%
Gabka, te csinálod a hülyeséget. Ez olyan, mintha pl egy pókfóbiást bezársz egy pókkal telirakott szoba. Hatalmas stressz éri, érheti az illetőt, és igen kellemetlen élmény. Magyarul úgy csinálsz, mint régen akik betörték a lovat erőszakkal, hadd szenvedjen majd megszokja... Jobb helyeken azért ilyet már nem játszanak...
2011. nov. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Ezek szerint azokat a lovakat, akiket versenyekre visznek, azokat is el kéne vinni hetekkel előtte, ugye??

Nincs a ló bántva, csak teljesen normálisan kezelve és hagyjuk, hogy szétnézzen. Nem egyötvenet kell vele ugrani, de igenis ki kell vinni lovagolni, mozogni, a lónak ugyanis az is biztonságot jelent, hogy foglalkoznak vele, lovagolnak rajta.

Ugye nem gondolod komolyan, hogy a ló idegen helyen való lovaglása egyenlő a pókfóbiás példáddal? Nem bántod, olyamit csinálsz vele, amit tud, amit ismer. Közben szétnézhet.

Tudod van nálunk jó pár ló, teljesen jó idegrendszerű, együttműködő lovak, nem ilyenek lennének, ha igaz lenne, amit írtál.

2011. nov. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát hozzánk hoztak egy fekete heréltet, akinek 1 hónap utén sem siekrült beilleszkednie. (el is vitték, de nem emiatt). MOst jött egy 8 éves hófehér kanca, aki már a 2.napon a többiekkel volt. Hajtja őket :DD
2011. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ÉN MÁR MÁSNAK ELKEZDTEM LOVAGOLNI...1HÓNAP ALATT SZOKTA MEG AZ ÚJ TAKARMÁNYT
2011. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!