Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell a lovat vágtába...

Hogy kell a lovat vágtába beugratni?

Figyelt kérdés
Már 2 éve lovagolok és most átmentem egy másik edzőhöz aki első órán engedte hogy vágtázzak futószáron és az a helyzet hogy senki nem mondta még hogyan kell beugratni a lovat és nem nem tudom mért de mindig ugy ugratom be hogy jobb csizmámmal 2x nyomom meg a ló oldalát.Nem tudom hogy ez helyes e.
2011. nov. 8. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

nem igazán :)

Belfele állítod kicsit a lovat, majd belső csizma hevederen, ezzel hajtod, külsővel, heveder mögött tartod, h ne tolja ki a fenekét, belső ülőcsontra terhelsz, és belső csizmával indítod (közben a belső szár kicsit enged. nem eldob, hanem enged)

2011. nov. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ez már hányszor le van írva....


nem teljesen értek az elözövel egyett de van benne azért igazság is ,a belsö csizmát nem azért kell oda tenni hogy hajtsuk a lovat hanem egyrészt a hajlítás miatt másrészt ,hogy ne sodrodjon befele a ló ,és a külsö csizma az inditó és egyben az elörehajtó ,támasztó is.tehát belsö állítás ,belsö csizma a hevederen külsö a heveder mögött ezt jól írta.

2011. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igazad van, most hogy végiggondoltam, tényleg úgy van, kicsit sietve írtam :)

ez a jobb csizmámmal 2x annyira aranyos volt (ezzel nem bántani akarom a kérdezőt :) ) hogy muszáj volt rá válaszolni.

2011. nov. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyulbarát jól írja, külső csizma heveder mögött hajt előre.

Nekem is tetszik ez a kétszer megnyomom dolog. :-) Ugyanakkor sírhatnékom van, hogy milyen edző lehet az, aki két év alatt egyszer sem magyarázta el a tanítványának, hogyan kell lovat vágtába ugratni.... Sokszor igaznak bizonyul a mondás: aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja. :-(((

2011. nov. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem mindig, de tény, hogy én is 10 év lovagolni "tanulás" után hallottam ezt először. :(
2011. nov. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :))
2011. nov. 12. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!