Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti estetek már lóról? Ha igen...

Ti estetek már lóról? Ha igen hányszor?

Figyelt kérdés
lévvi irjatok kort is és hogy akkor mióta lovagoltatok. én tök félek attól hogy leestem és nyáron majd nem megtörtént és azóta nem mertem visszaülni a lóra. már nagyon hiányzik a lovaglás de amikor eljutok oda hogy na most bejelentkezek mindig hirtelen ugy döntök hogy mégsem. pedig már nagyon hiányzik de nem akarok arra a lórta kerülni megint, mert akkor már tuti annyi lesz a lovaglásnak.
2011. nov. 8. 19:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Az esés nem szégyen :)

Én kb 11-szer estem kb, a 14 év alatt. Ebből egy volt kicsit csúnyább, de akkor sem törött semmim. Mondjuk lehet hogy egy a pár év cselgáncsnak volt köszönhető :) Tudni kell jól esni, vagy szerencse kell hogy jól ess, de alapvetően, az eséstől nem kell félni.


Maximum amikor bejelentkezel, az első pár alakalomra kérj másik lovat, de amikor újra belejöttél, mindenképpen ülj fel a kicsit mumusabb lóra is!

2011. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
2éve lovaglok vagy 20x estem ugrás miatt :)
2011. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
én nem is attól félek igazán hogy leesek, hanem hogy mondjuk a gerincemre vagy a derekamra. csak azért parázok. lett valamilyen bajotok valamelyik esésnél?
2011. nov. 8. 19:55
 4/23 anonim ***** válasza:
Természetesen estem már, mint szerintem minden lovas, nekem volt egy szép esésem, de utána is röhögtem nem is éreztem, hogy fáj valamim, mondjuk utána 1 órára rá nem tudtam előrenyújtani a kezem, mert a vállamnál meghúzódott valami, én teljes testtel előre estem neki a karámnak, nem volt kellemes, de csak nevettem :) ha attól félsz, hogy a gerincedre esel, akkor van ilyen gerincvédő, nem tudom használ-e én nem használok, de nézz utána :)
2011. nov. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
én egyszer estem eddig. mikor először mentem szőrén egy haflingiról :D olyan 3,5 éve lovagolok :) 14/L
2011. nov. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
2.vagyok...egyszer megrepedt a vállam de semmi komoly GERINCVÉDŐT használok! teis használj ha attól félsz hogy a gerincedre esel!
2011. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Megszámlálhatatlan sokat estem. Volt kulcscsont törésem, mondjuk az más miatt, a vállamra kötöttem a csikót futószáron, de tavaly eltörött a csípőm.... Nah az kellemes volt, és telepakolt félelmekkel.
2011. nov. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Egy év alatt tízszer... Semmi komoly, bár sokat köszönhetek a gerincvédőnek, egyszer estem úgy a derekamra, hogy lezsibbadt az egész hátam, visszaültem, meg minden, csak aztán nagyon fájt... De ne félj az eséstől, szerezz be egy gerincvédőt, vagy mellényt, ha az megnyugtat, és menj vissza lovagolni..
2011. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Tizenéves koromban pár évig járogattam terepre, háromszor estem le. Ez úgy elvette a kedvemet, hogy 20 évig eszembe sem jutott lovagolni. Akkor újra kedvet kaptam, kb. 3-4 évig jártam szintén terepezni hétvégéken, hosszabb túrákra is, az utolsó hónapban sikerült ismét háromszor esnem, mert belovagolatlan csikóra raktak. Zúzódásnál nagyobb bajom eddig még nem volt, de az utolsó incidensek után újfent felhagytam a lovaglással, pedig néha hiányzik.
2011. nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
köszi a kommenteket :) akkor a gerincvédő használ? mert ha azt beszereztem akkoor már szívesen visszamegyek. az eséstől nem félek :)inkább legyek tul az elsőn :))
2011. nov. 9. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!