Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovamnak fáj a lába? Mit tegyek?

Lovamnak fáj a lába? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk kinn terepen, és mára bedagadt a lába és fájlalja. 16 éves kanca

2011. nov. 9. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
állatorvos.
2011. nov. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
állatorvos
2011. nov. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Patázd ki, hogy nem-e szorult bele valami... Bár gondolom ezt már próbáltad... Doki, bármitől fájhat a lába...
2011. nov. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
elöször is nézd meg ,hogy van e külsö vagy felületi sérülés,nézd meg ,hogy nem melegszik e( ellenörizd a patáját is) ha nincs külsö nyom akkor belül lesz a probléma.lehet ,hogy csak beszürödés vagy valamilyen enyhébb húzódás . nézesd meg orvossal de addig is kend be lóbarzsammal ez a gyulladást is lehúza ártani nem fogsz vele.
2011. nov. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

Bekő kenni pipamocsokkal meg pókhálóval, hónajjába meg vereshagymát! :D


Vagy inkább hűteni, és állatorvos, ahogy fent már írták.

2011. nov. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Kíváncsian várom, mikor jutunk el odáig, hogy "Állatkertben dolgozom, az elefántnak félig leszáradt az orrmánya, egy hete nem múlik el, mit tegyek?"...
2011. nov. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem arra még várnunk kell, kedves utolsó.


Az állatorvos természetesen kifog jönni, de mondjuk én olyan válaszokra voltam kíváncsi, mint nyulbaráté, ami hasznos is.

2011. nov. 10. 02:15
 8/13 anonim ***** válasza:
Éppenséggel az állatorvost is megkérdezhetted volna ezekről, még mielőtt kimegy megnézni, ha már egyszer beszéltél vele.
2011. nov. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hűtőzsele-istálló fásli, feltéve ha nem sebes a lába, mi használunk a versenykovainkra "fehér agyagot"is.Meg persze állatorvos.Ha a patájával lenne a gond nem szűrődne a lába,egyszerűen sánta lenne.
2011. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Holnap jön így is úgy is a lovardába, ezért nem hívtam fel külön, de szoktam tőle tanácsot kérni. Csupán kíváncsi voltam, hogy nektek mit szokott az állatorvos tanácsolni, vagy milyen "elsősegélyt" ismertek. Annál jobb, minél több mindent tudsz. Nem?
2011. nov. 10. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!