Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen az, amikor a ló alattad...

Milyen az, amikor a ló alattad bakol, vagy mit csinál?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 21:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
2011. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
ú kösziii :) és ezt kanca és mén is csinálja ?
2011. nov. 11. 21:40
 3/25 anonim ***** válasza:
Nem függ a ló nemétől, ez hangulatfüggő, és lófüggő. Van, amelyik halál nyugodt, soha semmit nem csinál, és van, amelyiknél egy pillanatra elkalandozol és már a földön vagy.
2011. nov. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
:D köszi
2011. nov. 11. 21:57
 5/25 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=ekVFMMc6LbU&feature=channel_v..


0:35 -nél látszik :) amugy kicsit olyan érzés mintha hullámvasút és az megdobna :D viccesen kifejezve :)

2011. nov. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
köszi :) 3 x végignéztem de nagyon akadozik és az a rész pont mintha kivágva lenne elugrik és nem láttam :( de hátha csak fejlesztik vagy valami és holnap jobb lesz! AMÚGY ILYET MILYEN SŰRŰN CSINÁL A LÓ?mondjuk egy nyugodt? és egy pörgős? :)
2011. nov. 11. 22:43
 7/25 anonim ***** válasza:

Van több szintje a dolognak, igazából akkor bakol durván, ha le akar dobni "valamit" a hátáról, ez ugye abból jön, hogy vadon élő lovaknál a hátukra ugrik valami ragadozó. Tehát, ha nagyon beparázik valamitől, akkor durva rodeó is lehet.

Van olyan lazább, amikor csak jókedve van, vágtába ugrásnál kicsit lehajtja a fejét, és dobálja a hátulját, az könnyen kiülhető. Ezt a 100%-ig nyugodt, bamba lovam is megcsinálja, ha olyan a kedve, de csak az első vágtánál. :)

2011. nov. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
hát én vagyok az utolsó vidin és hát általában akkor csinálja mikor pálcával hajtom sajnos nála ezt egy nagyon rossz szokás de meg kell tanulni ezt is kezelni :) de nagyon szerettem ettől függetlenül :D 
2011. nov. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Nálunik is van egy bakolós ló, aki akkor bakol ha pálcával piszkáljuk a farát. De csak egy lazát, mert nem szereti a pálcát. Beleülsz a nyeregbe, dob egyet rajtad, aztán mész tovább. Esteleg ha valaki lovagol, és bakol alatta a ló egy kicsit, akkor elmondja hogy mit kell csinálni stb, te felülsz a lóra és kipróbálod.
2011. nov. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Van amikor csak épphogy megemeli a farát, de van amikor olyan ívbe feszül, hogy szó szerint katapult van.

Az én lovam eddig csak egyszer csinált ilyet, pedig már 7 éve nálam van. Valami nem tetszett neki, így nyomott egy sorozatot. A legfontosabb, hogy vedd fel a fejét, és hajtsd előre a lovat. Előjele talán a nagyon lapított fül.

Oka lehet bármi pl rossz, kényelmetlen szerszám, rossz lovaglási stílus, nem megfelelő pálcahasználat, istállógőz, túlságos jókedv, de akár játékosság is (pl frissen belovagolt csikók is néha vágtában bakolnak egy kettőt, de látod rajta mikor csinálja jókedvből és mikor akar ténylegesen lerakni).

Légy mindig résen, figyeld a ló jelzéseit.

2011. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!