Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha valaki ridegtartásban...

Ha valaki ridegtartásban tartja a lovakat, mennyit spórol meg rajta, mintha istállóba lennének? Melyik hobb?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Én személy szerint ridegtartás-párti vagyok, mert sokkal inkább hasonlít az ősi életmódjukhoz, mintha egy boxba lenne bezárva egész életében, meg állítólag (Lovas Életben olvastam), hogy kiegyensújozottabbak azok a lovak, akik a mezőn legelésznek, és fent tudják tartani a barátaikkal a kapcsolatot. Meg így a hierarchia is jobban tisztázódik a lovak körében.
2011. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, most vettem észre:

Melyik jobb?



Mennyivel kerül kevesebbe így a lótartás?

2011. nov. 12. 18:40
 3/7 anonim ***** válasza:

kiegészítem:

nálunk olyan 10-15 ezerrel, de lehet hogy baromságot mondok, nem tudom biztosan. :)

2011. nov. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A ridegtartás jobb. Az bértartástól függ, hogy mennyit spórolsz meg rajta. Általában olcsóbb szokott lenni a ridegtartás.

A lovaim itthon egész nap a legelőn vagy karámban vannak, és csak este kerülnek be az istállóba.

2011. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A ridegtartás azt jelenti, hogy kint a legelőn a pusztában, úgy, hogy embert se lát.


Félrideg tartás, amit én is csinálok, hogy van egy nagy karámjuk, de kapnak szénát is, van egy beállójuk, meg vizes edényük. Nekem a két ló 30-35ezerben van havonta, ha a körmölést, állatorvost és minden költséget beleszámolok, leátlagolok. És persze a saját munkámat nem számolom.

2011. nov. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Féltetős ridegtartás. Ez azt jelenti, hogy ridegen van (tehát isten szabad ege alatt) tartva, de van egy féltető, ahova be tud állni az eső vagy a szél elől. Ez 10-15.000-rel olcsóbb, mint az istállós. Az a fő baj, hogy az ember saját magához mér mindent, így ha fázol, azt hiszed a lovad/kutyád/kékbálnád is fázik, pedig nem. Egy a lényeg, hogy az istállós lovat késő tavasszal tesszük ki ridegtartásba. Ennek az az oka, hogy az istállóban tartott lovaknak nem nő ki az aljszőre rendesen, gyakorlatilag a túl meleg istálló miatt nyári szőr van rajtuk még ilyenkor is. (Nézd csak meg a kőbányai ügetőn...) Ha ilyenkor kiteszel egy ilyen lovat, akkor jó esélyjel tüdőgyulladás viszi el. De ha erre figyelsz, akkor nem lesz baj, és jobb kint nekik.
2011. nov. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én istálló párti vagyok, viszont ahogy az előttem szólók is mondták, az a baj, hogy nem tisztázottak a fogalmak.

A ridegtartást már írtál, a félrideget is, és az, hogy a ló napközt kint legelészik, és este boxba megy aludni, azt hívják istállózásnak.


Nálunk is van egy-két ló ridegtartásban, de nekem nem szimpatikus őszintén. Hát csak jobb neki a puha, meleg szalmában aludni, mint kint a földön mocsokban meg sárban.


Egyébként lova válogatja. Az én lovam sokáig kint volt napközben a legelőn, de olyan kis bamba, hogy mindig megverték a többiek. Nap, mint nap arra mentem ki, hogy a ló valahol vérzik. Fiatal ló, de több sebe van már most, mint egy háborús veterán lónak. :S


Szóval őt muszáj volt elkülöníteni, így sajnos levettük a legelőről és a lovardába van kiengedve, kb 3-4 órát naponta. Nem ideális, de jobb, mintha mindig vérezne valamije, meg nem lenne szőre.

Szóval ő tipikus istállós ló már. De mondjuk nem nagy megerőltetés. Annyi az egész, hogy amikor kimegy, kap egy polár takarót, meg munka előtt, elejével rádobok a veséjére egy munkatakarót, és munka után szárítótakarózom. Szóval nem vészes, és nem veszem észre rajta, hogy rosszabb lenne neki. Sőt, szerintem jobb.

2012. nov. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!